Oprócz wielkich polskich festiwali w najbliższym czasie szykuje się na kilka bardzo fajnych miejskich imprez na które jadę w moje rodzinne strony. Każdego roku Lublin organizuje 3 fajne imprezy w których staram się uczestniczyć – Noc Kultury, Karnawał Sztukmistrzów i Jarmark Jagielloński.

imprezy 1Pierwsza impreza zazwyczaj jest na początku czerwca, kolejna w lipcu a ostatnia w sierpniu. Potem już tylko jakieś kulinarne fety, które nie za specjalnie mnie interesują.  Noc Kultury każdego roku jest inna ponieważ zmienia się motto przewodnie tej imprezy. W bieżącym roku brzmi ono „Wyobraź sobie miasto”. Jak zwykle będzie bardzo kolorowo ale tym razem też retro za sprawą starej karuzeli i stylizacji całej ulicy, która ma przenieść nas do początku ubiegłego wieku. Ciekawa jestem jak miasto będzie wyglądać tego roku.

imprezy 2Podobnie fajnym wydarzeniem jest Karnawał Sztukmistrzów, który z kolei zmienia miasto w wielki namiot cyrkowy pełen klaunów, żonglerów i innych sztukmistrzów. Nad uliczkami starego miasta zawieszone są liny po których ciągle ktoś wędruje. Do tego mnóstwo spektakli i koncertów. Warto wtedy zawitać w Lublinie. Ostatnim wydarzeniem, na które czekam w wakacje jest Jarmark Jagielloński. Nie tylko dlatego, że można wtedy kupić mnóstwo rękodzielniczych cudeniek ale też dlatego, że wydarzeniu temu znowu towarzyszy mnóstwo fajnych imprez. Zjeżdżają się zespoły folkowe, można zapisać się na różne dziwne warsztaty i posmakować naprawdę pysznych wyrobów regionalnych z Polski i zagranicy. Warto czekać na lato, jak co roku od kilku lat w Lublinie.

źródła obrazków: obfessed.com, lajf.info, www.eyahoo.pl

Dodaj komentarz