Każda kobieta lubi wzbogacić swoją stylizację o starannie dobrany zapach. Równie chętnie stosowane są one również podczas wielkich, wieczorowych wyjść. Dzięki nim mogą zostać zauważone i zapamiętane. Nawet krótkie spotkanie z osobą, której zapach nas przyciągnie może sprawić, że pomyślimy o niej w sposób pozytywny. Znalezienie odpowiedniego zapachu ma zatem wiele zalet. Na jakie nuty zapachowe postawić? Sprawdzamy.

Co wyróżnia zapachy wieczorowe?

Na rynku perfumiarskim dostępnych jest wiele różnych zapachów. To wszystko dzięki pracy producentów, którzy przez wiele lat komponowali składy od najbardziej klasycznych po te ekstremalnie wyszukane. Aby nie pogubić się w różnorodności perfum warto jest jasno sprecyzować, jak chcemy się zaprezentować i jak chcemy zostać odebrani.

Wyjścia wieczorowe kojarzone są z nutą tajemniczości. Gdy słońce chyli się ku zachodowi, tworzony jest niesamowity nastrój, który można podbić wyjątkowym zapachem. Dobrze jest szukać takich, które w swoich składach posiadają aromaty głębokie i intensywne.

Zapachy na wieczór – jakie składniki wybierać?

Bardzo często występującym składnikiem w tego typu produktach jest piżmo. Stanowi ono podstawę wielu perfum, ze względu na swoją intensywność oraz trwałość. Przedłuża także woń innych aromatów. Kolejnym elementem jest ambra, która dzięki swoim właściwościom jest zbliżona do ludzkich feromonów. Działają na zmysły i potrafią przyciągnąć do siebie jak magnes.

Podobnie funkcjonują wszelkie nuty korzenne, takie jak cynamon oraz imbir. Przełamują słodycz zapachów, dodając im nieco drapieżności i charakteru. Podobne działanie pełnią wonie drzewne, takie jak drzewo sandałowe czy cedr. One również przedłużają trwałość zapachu. Równie chętnie wybieranymi produktami są te, które w swoim składzie posiadają słodką, aromatyczną wanilię. Przykładem takich perfum mogą być midnight rose lancome, których połączenie czarnej porzeczki, jaśminu i różowego pieprzu tworzą niesamowitą kompozycję.

Jakie kosmetyki do zapachu wieczorowego?

Kiedy odpowiedni zapach został już wybrany, czas zająć się makijażem. Na wielkie wyjścia warto jest zadbać o jego trwałość. Może to zapewnić między innymi podkład lancome, który utrzymuje się na cerze nawet do 24 godzin. Dobrze jest również wyposażyć swoją kosmetyczkę o odpowiedni korektor, który zamaskuje niechciane blizny czy niedoskonałości. Całość można utrwalić pudrem transparentnym, dzięki któremu twarz nie będzie się świecić, jednak skóra będzie mogła swobodnie oddychać. Dodatkowo, warto jest postawić na mocniejszy makijaż oka czy bardziej wyraziste usta.

Dodaj komentarz