źródło: imgbuddy.com
źródło: imgbuddy.com

Na pewno każdy z nas ma takich znajomych, którzy wpadają niezapowiedziani i bardzo się dziwią, kiedy jesteśmy w tzw. „proszku”, nie przygotowani, rozczochrani czy zaspani, kiedy oni akurat postanowili nas nawiedzić. Zazwyczaj kończy się na pogaduchach przy kawie i czymś słodkim. Właśnie, tylko nie zawsze mamy w domu to małe słodkie, kiedy tak bardzo go potrzebujemy. Możemy oczywiście robić sobie porządne zapasy i trzymać kilka paczek ciasteczek na takie okazje ale niestety praktyka pokazuje, że kiedy ma się takie ciasteczka cały czas pod ręką to bardzo szybko znikają.

źródło: www.sheknows.com
źródło: www.sheknows.com

Dlatego najlepiej jest podczas rozmowy ze znajomymi zrobić szybkie ciacho i podać je na świeżo. Może większości z Was zrobienie ciasta czy ciastek wydaje się być czymś czasochłonnym i skomplikowanym ale wierzcie mi, że to wcale nie musi być takie wielkie wyzwanie. Możemy mieć w lodówce płat ciasta francuskiego, dzięki niemu szybko przygotujemy ciastka, koperty z marmoladą albo jabłkami albo pikantne paluchy z serem. Wszystko w ciągu ok. 20-30 min.

źródło: http://thepioneerwoman.com/
źródło: http://thepioneerwoman.com/

Innym pomysłem jest upieczenie muffinek. Ciasto na nie przygotujemy w kilka minut, pieczenie to kolejnych max. 20. Jeśli jeszcze kuchnie mamy otwartą na salon, to zadanie mamy tym bardziej ułatwione. Nie przerywając dyskusji z naszymi gośćmi przygotowujemy szybko słodkości, których zapach jest tak cudowny, że takie spotkanie na pewno dobrze będzie się wszystkim kojarzyć. Domowa piekarnia zastąpi sklepowe ciacha i da nam +100 do dumy 😉 Nie bez powodu developerzy za granicą, przed pokazaniem domu potencjalnym kupcom, pieką specjalnie ciasteczka. Zapach mocno wpływa na nastrój i wyobraźnię.

Dodaj komentarz