Kto z Was, od zakończenia lata, jest już po pierwszej infekcji? Mogę się założyć, że niemalże każdy, a Ci, których ta niewątpliwa przyjemność ominęła są dziwni ;-p

Infekcje, wirusy, katary, kaszle i chrypy. Wszyscy je uwielbiamy, co? Podobno są tacy, którzy hartowali się od dzieciństwa więc prawie w ogóle nie chorują i takie tam. Wierzę, że tacy istnieją. Nawet mam takiego jednego kolegę. Nie wiem jakim cudem prawie nie choruje ale to jest naprawdę fascynujące i może mieć związek z wybuchem reaktora w Czarnobylu (Serio, on często powtarza, że po tej katastrofie, jako jedno z nielicznych dzieci, bawił się w piaskownicy). Niemniej jednak my, zwykli śmiertelnicy, musimy borykać się z wieloma choróbskami przez cały rok, a szczególnie w okresach jesiennym i wiosennym. Czy jest więc jakiś sposób na to, żeby wspomóc organizm, wzmocnić go na tyle, by mniej cierpieć z powodu infekcji albo nawet ich unikać?

Jest ale musimy trochę się wysilić i pamiętać, by…

1. Dobrze i zdrowo się odżywiać

Oznacza to urozmaicone pokarmy zawierające kilka porcji owoców i warzyw. Musimy naszemu organizmowi zapewnić odpowiednią porcję witamin i składników mineralnych żeby miał energię do walki z wirusami i bakteriami.

przeziębienia 1
źródło: www.sharecare.com

2. Odpowiednio dużo się ruszać

Spacery, basen, siłownia, aerobik – co tylko chcecie, byleby nie utknąć na kanapie przed telewizorem. Oczywiście pamiętajcie tylko o odpowiednim ubiorze – najlepiej „na cebulkę” 😉

3. Chłodny prysznic i wietrzenie mieszkania

Nie twierdzę, że musicie od razu zostać morsami. Mam raczej na myśli zakańczanie kąpieli chłodną wodą. Do tego pamiętajmy o tym, by w mieszkaniu odpowiednio często wietrzyć. Dzięki temu śluzówka w naszym nosie będzie odpowiednio nawilżona, zresztą podobnie jak oczy.

źródło: www.sharecare.com
źródło: www.sharecare.com

4. Sen, relax, śmiech i witaminy

Nie zarywajmy nocy bez sensu. Odpowiednia ilość snu i odpoczynku to to, za co nasz organizm nam podziękuje. Do tego porcja śmiechu i może jakiś naturalny suplement witaminowy, który wesprze naszą codzienną dietę.

Dodaj komentarz