–  Przez te dwa dni jesteśmy kocią stolicą Polski – wyjaśnia Katarzyna Lenartowicz, dyrektor Europy Centralnej. – Samo wydarzenie dla mieszkańców Śląska to nie tylko okazja do tego, aby w sobotę i niedzielę przyjrzeć się ponad dwustu najpiękniejszym futrzakom. To także dobra okazja, aby wspólnie spędzić czas z całą rodziną, przy okazji poznając tajemnice pielęgnacji i dbania o swoje zwierzaki.

W Europie Centralnej zobaczymy przedstawicieli 24 kocich ras. Wród nich będą nnie mające nic do ukrycia siknsy, maine coony, czyli największe domowe koty świata, urocze devonki ale również zwierzaki o bardzo nietypowych kolorach jak liliowy, niebeski czy czekoladowy. Nie zabraknie także ubóstwianych przez widzów kotów norweskich, syberyjskich, bengaslich oraz brytyjskich.  Dwudniowa Międzynarodowa Wystawa Kotów Rasowych, której organizatorem jest Stowarzyszenie Miłośników Kotów w Żorach, rozpocznie się  w sobotę 17 czerwca o godz. 9:00. Wtedy ruszy kontrola weterynaryjna.

 

W sobotę o godz. 10:00 wystartuje korekta klas i zmian kolorów. W niedzielę stanie się to o pół godziny później. Z kolei o godz. 10:30 w sobotę i o godz. 11:00 w niedzielę zaczną się oceny zwierzaków, które zgłoszono do udziału w prezentacjach. Najpiękniejsze koty zobaczymy w sobotę i niedzielę na scenie od godz. 16:00 do godz. 18:00. Przestrzeń prezentacyjna, zgodnie z wymogami konkursowymi, zostanie podzielona na specjalne strefy. Wśród nich będzie tzw. ring sędziowski, gdzie zwierzęta będą poddawane ocenie, wydzielona strefa dla kotów wrażliwych oraz prezentacje wystawców. Mruczących miss i masterów ocenią międzynarodowi sędziowie: Dorota Szadurka, Svetlna Stoliarova, Ludmila Khaled, Jarda Panek, Gerardo Fraga Y Guzman oraz Marcin Biernaczyk.

Podczas wydarzenia więcej dowiemy się też o pielęgnacji i rozwoju swojego pupila

W ramach akcji, wspólnie z Tesco Extra, zaplanowano również zbiórkę darów rzeczowych na rzecz gliwickiego oddziału Towarzystwa Opieki nad Zwierzętami „Bezpieczna Łapa”. Tradycyjnie, na odwiedzających czekać będą konkursy z nagrodami a także specjalne zniżki i produkty w okazyjnych cenach przygotowane przez sklepy w Europie Centralnej.

Przez dwa dni w Europie Centralnej nie zabraknie dodatkowych niespodzianek. 17 i 18 czerwca Super-Pharm zaprasza na Targi Zdrowia i Urody podczas których będzie można skorzystać z bezpłatnego makijażu czy badań skóry. Miłośnicy kolejek też znajdą coś dla siebie. Na maluchy w godz. 13:00-18:00 czekają specjalne warsztaty prowadzone przez modelarzy, którzy stworzyli m.in. jedyną na świecie makietę kolejową z pływającym statkiem czy prezentację Rudy Śląskiej – Chebzie na której pasa deszcz. Więcej szczegółów można znaleźć na www.europacentralna.eu

Dodaj komentarz