Modelowanie sylwetki zawsze zaczyna się od diety i ćwiczeń, ale niestety nie zawsze udaje się osiągnąć pożądane rezultaty, nawet korzystając z porad dietetyków i trenerów. W takich przypadkach leki lipolityczne mogą pomóc w pozbyciu się nadmiaru objętości. Zastrzyki na odchudzanie zawierają preparaty oparte na naturalnych składnikach, które mogą rozkładać tłuszcz i przekształcać go w kwasy tłuszczowe. Zawierają również składniki, które poprawiają mikrokrążenie w obszarze wstrzyknięcia.
Jak działają zastrzyki na odchudzanie?
W organizmie człowieka nieustannie zachodzą procesy syntezy i degradacji. Jeśli człowiek prowadzi aktywny tryb życia: ma wystarczająco dużo ruchu i stosuje odpowiednią dietę, procesy te równoważą się, dzięki czemu pozostaje szczupły. Jeśli jednak dieta jest zaburzona, człowiek nie ćwiczy wystarczająco dużo lub występują problemy z hormonami, równowaga zostaje zachwiana, a proces syntezy przeważa nad procesem rozpadu.
Lipoliza iniekcyjna natomiast nasila proces rozpadu, dzięki czemu nagromadzony tłuszcz jest przekształcany w kwasy tłuszczowe i eliminowany z organizmu poprzez układ krwionośny i limfatyczny.
Zastrzyki na odchudzanie na podbródek
Najskuteczniejszymi zabiegami lipolitycznymi do korekcji podbródka są koktajle, polegające na zamianie złogów tłuszczu w emulsję łatwo eliminowaną z organizmu, a także koktajle witaminowe i aminokwasowe, zapewniające podwójny efekt: spalania tłuszczu i odmładzania skóry.
Rozbicie tkanki tłuszczowej za pomocą tych preparatów odbywa się w ciągu kilku zabiegów. Wszystko zależy od tego, ile trzeba usunąć – w niektórych przypadkach wystarczą 2 sesje, a inne wymagają 5 wizyt u kosmetyczki.
Zastrzyki na odchudzanie na policzki
Okolice policzków są najbardziej podatne na starzenie się i gromadzenie się nadmiaru tkanki tłuszczowej. Jednak zabiegi lipolityczne nie zawsze pozwalają szybko i skutecznie usunąć wszystkie problematyczne złogi tłuszczu. Czasami w tym celu nie stosuje się zabiegu lipolizy, lecz konturowanie, które zmienia wizualne kontury twarzy, sprawiając, że wygląda ona na szczuplejszą i bardziej wyrzeźbioną.
Zastrzyki na odchudzanie na brzuch
Mezoterapia miejscowa – wstrzykiwanie leków lipolitycznych w określone obszary problemowe – jest wykorzystywana do korygowania złogów tłuszczu w jamie brzusznej. Poza zwalczaniem nadmiaru tkanki tłuszczowej zabieg pomaga wygładzić linię brzucha, usunąć cellulit i rozstępy, zwiększyć napięcie skóry i przywrócić jej elastyczność. Efekt wyszczuplający zastrzyków kosmetycznych w brzuch można zaobserwować już po tygodniu od pierwszej sesji mezoterapii. Podczas leczenia nie zaleca się picia alkoholu, korzystania z sauny ani solarium.
Opis metody i jej zalety
Mechanizm działania wszystkich zastrzyków lipolitycznych jest taki sam: po wprowadzeniu leków w odpowiednie miejsce następuje aktywacja procesu lipolizy – rozpadu tłuszczu na kwasy tłuszczowe i inne składniki. Aby zapobiec powrotowi produktów rozpadu do stanu pierwotnego, zastrzyki wyszczuplające są wyposażone w substancje, które stymulują proces eliminacji składników złogów tłuszczowych przez układ krwionośny i limfatyczny, a także aktywują mikrokrążenie krwi w określonym obszarze ciała.
Jak przeprowadza się zabieg lipolizy iniekcyjnej?
Dermatolog kosmetyczny określa dokładne położenie preparatu lipolitycznego oraz jego dawkę. Zabieg jest wykonywany za pomocą specjalnych igieł, które nie powodują bólu ani dyskomfortu. Igły o małej średnicy są używane do penetracji skóry na głębokość, na której znajdują się warstwy tłuszczu przeznaczone do usunięcia.
Po wstrzyknięciu składniki lipolityczne rozkładają tłuszcz, po czym komórki tłuszczowe przedostają się do krwiobiegu i są usuwane z organizmu w sposób naturalny. W miejscu wkłucia igły mogą pojawić się niewielkie siniaki, które wkrótce znikną. Po zabiegu na miejsca wstrzyknięć nakłada się krem łagodzący.
Efektywność i wyniki długoterminowe
Pełny kurs zastrzyków na odchudzanie gwarantuje zmniejszenie objętości o 4 do 6 centymetrów. Ponadto leki te mają pozytywny wpływ na ogólne samopoczucie, zwiększają odporność i poprawiają krążenie krwi. Zastrzyki tego rodzaju spalają tłuszcz, ale nie wzmacniają mięśni. Łączenie zabiegu lipolizy z innymi metodami kontroli tkanki tłuszczowej wielokrotnie zwiększa skuteczność zabiegu.
Czy zastrzyki lipolityczne są niebezpieczne?
Nowoczesne leki są bezpieczne, ale ważne jest, aby wstrzykiwać je prawidłowo i wybrać dokładnie taki lek, który pomoże uporać się z problemem pacjenta. W żadnym wypadku nie należy próbować wykonywać tej procedury na własną rękę.
W przypadku nieprawidłowego wstrzyknięcia w miejscach wstrzyknięć mogą tworzyć się gęste guzki. Aby uniknąć negatywnych konsekwencji, należy udawać się wyłącznie do specjalistycznej kliniki kosmetologicznej.
Przeciwwskazania do zastrzyków na odchudzanie
Lipoliza iniekcyjna jest przeciwwskazana u pacjentów cierpiących na białaczkę, cukrzycę, żylaki, nadwrażliwość na składniki produktu, choroby nerek i wątroby oraz inne schorzenia. Zabieg jest przeciwwskazany w okresie ciąży i laktacji.
Poradnik: https://dietetyk.edu.pl/zastrzyki-na-odchudzanie-dla-kogo-dlaczego-sa-popularne/