Poranny prysznic to obowiązkowy element codziennej higieny, ale również bardzo miła część poranka. Dzięki niemu każdy nowy dzień możemy zacząć od drobnej przyjemności. Większość z nas swój poranek rozpoczyna od zaparzenia kawy, która wyjątkowo szybko stawia na nogi i pobudza naszą koncentrację, ale podobne działanie (a może jeszcze lepsze) ma poranny, orzeźwiający prysznic. Zapewnia on energię na cały dzień i oczyszcza skórę.

Poranny prysznic dla higieny

Powszechnie panuje pogląd, że podczas snu nie można się zabrudzić, a jednak kurz i inne zanieczyszczenia są obecne także nocą w naszych sypialniach. Podczas snu również pocimy się, nawet nie będąc tego świadomym, gdyż nasz organizm tak samo jak w dzień funkcjonuje dosyć intensywnie. Zatem poranny prysznic to bardzo ważny element higieny osobistej. Po wyjściu z kabiny i osuszeniu ciała, bardzo dobrze jest wetrzeć, wmasować lub wklepać w skórę balsam odżywiający lub nawilżający. Poranny prysznic jest szczególnie wskazany osobom z cerą tłustą, bowiem pozwala usunąć nadmiar łoju, który zgromadził się w nocy. Do mycia twarzy należy zastosować odpowiednio do tego przeznaczone preparaty kosmetyczne.

Poranny prysznic dla przyjemności

Kąpiel poranna pod prysznicem nie tylko dodaje energii ale również orzeźwia i co najważniejsze poprawia nastrój. Przy wyborze kosmetyku myjącego pod prysznic warto kierować się zapachem, chociaż i tak dla większości z nas jest to najważniejsze kryterium. To właśnie zapach żelu pod prysznic sprawia, że tak rutynowa i konieczna czynność staje się wyjątkowo przyjemna i relaksująca. Zmysł węchu jest częścią układu nerwowego i odpowiada także za kształtowanie emocji, a nie tylko rozpoznawanie danej woni. Podczas porannej kąpieli pod prysznicem warto używać kosmetyków o zapachu cytrusowym, których zapach dodaje energii i kojarzy się z zapachem czystości i świeżości. Natomiast kwiatowe zapachy żeli pod prysznic działają jak afrodyzjaki, pobudzają i poprawiają nastrój. W kosmetykach myjących dla panów bardzo często pojawia się niezwykle orzeźwiający i chłodzący zapach mięty, który daje uczucie świeżości i czystości przez wiele godzin. Poranny prysznic można także połączyć z pobudzającym krążenie masażem, za pomocą ostrej gąbki lub peelingu.

Dodaj komentarz