Okres jesiennych przeziębień możemy uznać za otwarty, chociaż w kalendarzu jeszcze lato. Niestety w tym roku sezon na jesienne infekcje górnych dróg oddechowych przyszedł bardzo wcześnie, no cóż taki mamy klimat i nic na to nie poradzimy. O ile osoby dorosłe są w stanie sobie poradzić z uciążliwymi objawami przeziębienia, o tyle małe dzieci, a w szczególności niemowlęta dotkliwe odczuwają wirusowe infekcje dróg oddechowych. Katar i kaszel u niemowlaka utrudnia mu prawidłowe oddychanie.  Maleństwa nie są w stanie poradzić sobie bez opieki swoich rodziców. Zatem każdy niedoświadczony rodzic musi wiedzieć jak zwalczyć katar i kaszel u niemowląt.

Co na kaszel u niemowląt?

Jednym z najbardziej dokuczliwych objawów przeziębienia u niemowląt i małych dzieci jest kaszel. Tak samo doskwiera kaszel suchy jak i mokry. Jedną z najskuteczniejszych metod leczenia kaszlu są inhalacje, które łagodzą objawy i pozwalają swobodnie oddychać, a do tego nawilżają drogi oddechowe. W czasie inhalacji można podawać zarówno sól fizjologiczna, specjalne olejki naturalne lub też przepisane przez lekarza lekarstwo. Wiadomo bowiem, że maluchy niechętnie przyjmują różnego rodzaju farmaceutyki w formie syropów lub tabletek. Urządzenia do inhalacji, czyli tak zwane inhalatory można kupić w sklepach medycznych oraz aptekach. Podczas przeprowadzania inhalacji koniecznie należy przestrzegać zalecanych przez producenta zaleceń. Kaszel u niemowląt powinien być łagodniejszy już po wykonaniu pierwszej inhalacji. Po jej przeprowadzeniu warto oczyścić nosek maluszka z zalegającej w nim wydzieliny. Przeprowadzenie inhalacji jest proste nie wymaga posiadania szczególnych umiejętności, dla dziecka może być nawet formą zabawy. Więcej o przeprowadzaniu inhalacji u niemowląt i małych dzieci dowiemy się na stronie: http://www.kaszeludzieci.pl/inhalacje-niemowlat.html.

Uwaga! Powyższa porada jest jedynie sugestią i nie może zastąpić wizyty u specjalisty. Pamiętaj, że w przypadku problemów ze zdrowiem należy bezwzględnie skonsultować się z lekarzem!

 

Dodaj komentarz