Infekcje intymne u kobiet, są niezwykle kłopotliwe i wstydliwe, jednak nie można ich ignorować. Upławy, nieprzyjemny zapach z pochwy, pieczenie, czy świąd, świadczą że w organizmie kobiety dziej się coś niepokojącego. W takich przypadkach należy jak najszybciej udać się do lekarza ginekologa, który zdiagnozuje problem i zaleci odpowiednie metody leczenia.

Nieprzyjemny zapach z pochwy – przyczyny

Nieprzyjemny zapach z pochwy może być spowodowany brakiem odpowiedniej higieny, a także infekcjami bakteryjnymi i grzybiczymi. Oczywiście brak higieny okolic intymnych u kobiet staje się też przyczyną infekcji. Nieprzyjemny zapach z pochwy może pojawić się również podczas menstruacji i jest on spowodowany rozkładem krwi. Podczas miesiączki szczególnie trzeba dbać o higienę okolic intymnych, gdyż krew stanowi doskonałą pożywkę do rozwoju bakterii. Nieprzyjemny zapach z pochwy pojawia się wraz z wydzieliną. Wydzielina z pochwy jest w pełni naturalnym objawem, u zdrowych kobiet jest jednolita o przezroczystym lub białawym zabarwieniu oraz o neutralnym zapachu. Kiedy wydzielina zaczyna mieć nieprzyjemną woń oznacza, że doszło do infekcji np. spowodowanej zakażeniem grzybiczym. Przykry zapach z pochwy pojawia się także przy ubytku pożytecznych pałeczek kwasu mlekowego. Bardzo często dochodzi do infekcji intymnych (grzybiczych) podczas przyjmowania antybiotyków. W trakcie antybiotykoterapii należy przyjmować probiotyki, które ochronią także drogi rodne. Nieprzyjemny zapach z pochw może mieć również przyczyny w przypadku zapalenia narządów miednicy mniejszej. Bardzo często infekcje narządów rodnych u kobiet przebiegają bezobjawowo, co powoduje poważne zagrożenie. O innych przyczynach przykrego zapachu z pochwy dowiemy się na: http://tantumrosa.pl/przykry-zapach-z-pochwy-niepokojacy-objaw/

Leczenie infekcji intymnych

Większość infekcji intymnych, powodujących nieprzyjemny zapach z pochwy, upławy, świąd i pieczenie oraz ból w podbrzuszu można bardzo szybko i skutecznie wyleczyć, jednak trzeba szybko skonsultować się z ginekologiem. Objawów ze strony układu rodnego nigdy nie można lekceważyć. W aptekach mamy wiele leków na infekcje intymne u kobiet, na które nie potrzebujemy recepty np. saszetki do irygacji Tantum Rosa. W leczeniu stosuje się preparaty do irygacji i przemywania zewnętrznych okolic pochwy, które zawierają roztwór chlorowodorku benzydaminy oraz substancje przeciwbólowe i przeciwzapalne.

Uwaga! Powyższa porada jest jedynie sugestią i nie może zastąpić wizyty u specjalisty. Pamiętaj, że w przypadku problemów ze zdrowiem należy bezwzględnie skonsultować się z lekarzem!

Dodaj komentarz