Zakopane to miejscowość, która bez wątpienia jest najbardziej znanym górskim kurortem w Polsce, odwiedzanym niemal o każdej porze roku przez tysiące turystów. Stolica Tatr ma wiele do zaoferowania nie tylko latem, ale przede wszystkim zimą. Chociaż w tym okresie wspinanie się na wyższe szczyty może nie być dobrym pomysłem, to jednak o tej porze roku nie brakuje tu ciekawych atrakcji i szlaków, które można zwiedzać. Co warto zobaczyć zimą w Zakopanem? Podpowiadamy.

Sporty zimowe w Zakopanem

Zimą Zakopane ma nam do zaoferowania wiele różnorodnych atrakcji. Miłośnicy sportów zimowych z pewnością powinni wybrać się na jeden z tutejszych stoków. Nie tylko narty zjazdowe cieszą się tutaj dużym zainteresowaniem, ponieważ w samym sercu Zakopanego znajdziemy też trzy trasy dla narciarzy biegowych. Pierwsza z nich znajduje się w Centralnym Ośrodku Sportowym. Kolejna na Równi Krupowej, która jest idealna dla początkujących biegaczy. Trzecia z kolei to Biały Potok znajdujący się w rejonie Wielkiej Krokwi, który dedykowany jest średniozaawansowanym biegaczom. Wśród popularnych stoków dla narciarzy zjazdowych z kolei można wymienić ten na Kasprowym Wierchu, Polanie Szymaszkowej, Harendzie i Nosalu. Po kilkugodzinnej aktywności warto odwiedzić restauracje w Zakopanem, aby posilić się i skosztować świetnej kuchni góralskiej. Wybierając lokal, postawmy na ten, który mocno inspirowany jest zakopiańskim stylem, abyśmy mogli jeszcze lepiej poczuć klimat stolicy Tatr.

Gdzie wybrać się na pieszą wycieczkę w Zakopanem zimą?

Zimą wiele szlaków w okolicy Zakopanego jest zamkniętych. Jednak miłośnicy gór mogą w tym okresie skorzystać z szeregu innych dostępnych tras. Wśród miejsc, które warto zobaczyć, będąc w Zakopanem zimą, można wymienić Dolinę Chochołowską, czyli najdłuższą i największą z tatrzańskich dolin. Spacer tą położoną na zachodnim skraju Tatr dolinom o każdej porze roku wybiera wielu turystów. Dużym zainteresowaniem cieszy się również szlak na Dolinę Kościeliską, a także Rusinową Polanę. Będąc w Zakopanem zimą, warto wybrać się również na Morskie Oko. O tej porze roku możemy dotrzeć na miejsce pieszo lub zaprzęgiem konnym. Nawet osoby, które były już w tych regionach latem, z pewnością zachwycą się zupełnie innym zimowym krajobrazem Morskiego Oka zimą.

Co jeszcze warto zobaczyć zimą w Zakopanem?

Zakopane to miejscowość, która oferuje wiele różnych atrakcji. Dlatego warto zastanowić się, jaka forma spędzania czasu jest nam najbliższa. Będąc w stolicy Tatr, z pewnością warto zobaczyć Wielką Krokiew, a także wyjechać na Gubałówkę. Warto wyjechać również kolejką na Kasprowy Wierch, aby móc podziwiać okoliczne ośnieżone szczyty. Zatrzymując się w stolicy Tatr, bez wątpienia warto zwiedzić również Krupówki. W okolicach tej miejscowości znajdują się także termy, gdzie można odpocząć, relaksując się z rodziną lub znajomymi. Zimą w Zakopanem organizowane są też kuligi, a także inne atrakcje, takie jak przejażdżki skuterami śnieżnymi, dzięki czemu każdy z pewnością znajdzie tutaj rozrywkę dostosowaną do swoich wymagań.

Dodaj komentarz