Słońce, woda, wakacyjna przygoda, latem lubimy zaszaleć, gdyż jest to najbardziej odpowiednia do tego pora. Jednak podczas tych szaleństw nie można zapomnieć o podstawach pielęgnacji ciała i włosów. Aby nasze włosy podczas urlopu wyglądały dobrze i nie poddawały się szkodliwemu działaniu promieni słonecznych, słonej, czy też chlorowanej wodzie trzeba o nie zadbać jeszcze przed wakacjami. Włosy muszą być gotowe na ekstremalne, letnie warunki.

Nawilżanie włosów

Podstawa letniej pielęgnacji włosów jest ich intensywne nawilżanie, a także regeneracja, którą trzeba przeprowadzić przed wakacjami. Dzięki starannemu odżywianiu włosy podczas urlopu lepiej zniosą kontakt z intensywnym promieniowaniem słonecznym. Nawilżanie włosów musi obejmować każdy element pielęgnacji od mycia po odżywianie. Warto wypróbować także olejowanie. Kosmetyki do pielęgnacji włosów powinny zawierać składniki zabezpieczające włosy przed utratą wilgoci. Skuteczne są maski i odżywki bez spłukiwania, szczególnie te zawierające kreatynę i proteiny np. jedwabne lub mleczne. Kosmetyki z ekstraktem z miodu, aloesu, czy gliceryny są również skuteczne, które zaliczane są do humektantów, czyli środków chłonących i zatrzymujących wodę.

Słoneczny patrol

Najbardziej szkodliwe dla włosów podczas urlopu jest promieniowanie UV, które powoduje przesuszanie i rozwarstwianie się powłoki ochronnej włosów. Promienie UV swobodnie wnikają do wnętrza włosa i utleniają pigment, z tego też powodu stają się one jaśniejsze. Latem trzeba stosować sezonowe linie kosmetyków pielęgnacyjnych, które zabezpieczą przed skutkami promieniowania UV. Po takie kosmetyki powinny sięgać osoby z włosami farbowanymi, które dodatkowo ochronią kolor. Warto postawić też na naturalną ochronę pod postacią olejków np. rycynowego lub migdałowego.

Dodaj komentarz