Wypielęgnowane stopy są bez wątpienia symbolem kobiecości. Dzięki szerokiej gamie kosmetyków i innych produktów do pielęgnacji stóp wcale nie jest trudno o nie dbać. Aby skóra na stopach i piętach była jedwabiście gładka oraz miękka warto raz w tygodniu wykonać peeling. Pielęgnacja stóp za pomocą peelingu pomaga nie tylko pozbyć się zrogowaciałego naskórka, ale również daje relaks zmęczonym stopom. Taki masaż za pomocą peelingu pobudza krążenie i jest przyjemny. Można również zastosować skarpety złuszczające, które szczególnie polecane są osobom z twardymi i szorstkimi pietami ze skłonnością do pękania i pierzchnięcia.

Dobrze odżywione

Pielęgnacja stóp polega także na właściwym odżywieniu i nawilżeniu. Regularnie wykonywany peeling sprawia, że skóra wchłania lepiej substancje odżywcze zawarte w kremach i maskach do stóp. W codziennej pielęgnacji najlepiej sprawdzają się lekkie i szybko wchłaniające się kramy nawilżające. Bardzo często takie kosmetyki w swoim składzie zawierają mentol, który przyjemnie chłodzi i odświeża. Na noc można zaaplikować na skórę stóp bardziej cięższe i odżywcze kremy z zawartością np. witaminy E, mocznikiem i olejkami naturalnymi, które wspomagają regenerację i odbudowują naturalny płaszcz hydrolipidowy skóry. Po posmarowaniu stóp warto założyć bawełniane skarpetki, ciepło pomaga szybciej wchłonąć odżywcze substancje zawarte w kosmetykach do stóp. Przy bardzo suchych piętach należy stosować specjalne preparaty z dużą ilością mocznika, który działa nawilżająco, wzmacniająco i regenerująco.

Ulżyj stopom

 

 

Szczególnie latem bardzo wiele osób ma problemy z obrzękami stóp. Na opuchnięte i zmęczone łydki oraz stopy bardzo dobrze działają produkty z zawartością wyciągu z kasztanowca, arniki, a także z diosminą, które usprawniają krążenia i wzmacniają naczynia krwionośne. Zazwyczaj mają one postać chłodzącego żelu, którego przyjemna konsystencja ma za zadanie odprężyć i dać uczucie lekkości. Aby wzmocnić efekt działania takie preparaty warto trzymać w lodowce. Latem od czasu do czasu trzeba zarzucić nogi do góry (najlepiej poleżeć), aby usprawnić krążenie.

Dodaj komentarz