Trudno jest teraz sprezentować coś naprawdę wyjątkowego. Mamy taki ogrom rzeczy dostępnych na rynku, że staliśmy się bardzo wymagający. Bardzo dużą popularnością cieszą się teraz prezenty, które wiążą się z emocjami, dlatego w licznych katalogach prezentów online znajdziemy loty paralotnią, samolotem czy w tunelu aerodynamicznym czyli dla każdego coś ciekawego. Nawet moja znajoma, w ramach prezentu panieńskiego, dostała od swoich kumpel lot samolotem. Muszę przyznać, że jeśli miałabym wybierać jakiś kolejny bibelot, który kurzyłby mi się na regale, to wolałabym przelecieć się samolotem i zdobyć niesamowite wrażenia. Wtedy następnego dnia mogłabym umierać :-D. Szukając kiedyś inspiracji do stworzenia takiego prezentu chłopakowi, trafiłam nie tylko na mnóstwo stron – katalogów prezentów ale też przykładów najbardziej zwariowanych prezentów. Wyobraźcie sobie na przykład bekonową pastę do zębów czy mydło, bąbelkowy kombinezon albo krew zombie. Zastanawiam się jak reagowały osoby obdarowane takimi cudami. Zakładam, że jest grupa szaleńców, którzy potrafią cieszyć się jak dzieci z krwi zombie albo bekonowego mydła i pewnie w jakiś chory sposób nawet tych gadżetów używają. W takiej chwili przypomina mi się jeden z bohaterów filmu Nothing Hill, który z braku czystych ubrań chodził po domu w stroju płetwonurka. Tak, na pewno tak szalone prezenty przeznaczone są dla ludzi nie do końca normalnych.

Co kupić ludziom normalnym?

To jest pytanie, które pojawia się umysłach prawie wszystkich mieszkańców Ziemi przy okazji Bożego Narodzenia czy urodzin ich bliskich. Ja już dawno znalazłam sobie skuteczny sposób, żeby kupić jak najbardziej dopasowany prezent – pytam najbliższych tej osoby, o czym ostatnio wspomina i marzy osoba, która ma zostać obdarowana. Najmniejszy problem ze znalezieniem prezentu mam w przypadku dzieci. Rodzice najlepiej wiedzą, czym aktualnie ich dzieci się interesują. Kiedy zbliżały się urodziny mojego siostrzeńca, wystarczyło, że zapytałam siostry czym aktualnie interesuje się jej syn. Bez wahania odpowiedziała, że aktualnie jest na etapie fascynacji Zygzakiem McQuinnem. Dla niezorientowanych – to taki samochód z animowanego filmu Cars. Wiele maluchów szaleje na jego punkcie. Bzika na jego punkcie ma również mój siostrzeniec. Wystarczyło kilka minut rozmowy, kilkanaście minut poszukiwania Zygzaka w sklepach internetowych i prezent jest – wspaniały i chciany. Trochę ciężej jest znaleźć podobnie trafione prezenty dla osób dorosłych. Często nie mówią o tym, co im się naprawdę marzy. Dlatego z  dorosłymi jest zabawa przez cały niemalże rok. Trzeba ich po prostu słuchać i zapisywać jakieś typy. W swobodnych rozmowach można dowiedzieć się wielu takich ciekawostek. W ten sposób może się okazać, że ktoś od dawna marzy o tym, żeby mieć gramofon albo żeby pojechać na weekend do SPA ale nie ma na to funduszy.

Prezenty dla moich bliskich

Doświadczenia w kwestii doboru prezentów dla moich bliskich mam bardzo różne. Kiedyś nie przykładałam do takich zakupów wielkiej wagi. Kierowałam się modą albo kupowałam coś, co wydawało mi się, że może się danej osobie przydać. Niestety bardzo często wtedy moje podarunki trafiały do szafy albo na półkę zapomnienia i zakurzenia. Kiedy po jakimś czasie widzi się taki prezent zakurzony i leżący w kącie, to daje do myślenia. Dlatego tak poważnie podchodzę teraz do kwestii prezentów. Sama wiem, jak są ważne i jak przyjemnie jest dostać to, o czym się naprawdę marzy. Wielokrotnie wspominałam Wam, że moja Mama szaleje na punkcie produktów Philipiaka. Bardzo ceni je za jakość, solidne wykonanie i wygodę użytkowania. Dlatego, kiedy się z nią widzę podpytuję o to, co tam by jej się jeszcze w kuchni przydało. W ten sposób ostatnio dowiedziałam się, że marzą jej się noże Philipiak, między innymi duży nóż do mięsa. Wiem już, że noże na prezent dla Mamy będą super pomysłem. Gdybym powiedziała komuś postronnemu co kupiłam ostatnio mojej Mamie i że były to noże, to pewnie w duchu pomyślałby sobie, że zobaczyłam gdzieś reklamę i kupuję to, co uważam za stosowne. Muszę jeszcze zastanowić się jakie noże kuchenne wybrać dokładnie na ten prezent bo jak wiadomo, nawet w przypadku firmy Philipiak rodzajów noży kuchennych jest bardzo dużo.

Dlaczego prezenty są tak ważne

Zastanawialiście się kiedyś, dlaczego prezenty są dla nas tak bardzo ważne? Czy chodzi tylko i wyłącznie o przedmioty czy może bardziej o uczucia im towarzyszące. Oczekiwanie na niespodziankę i wreszcie otrzymanie wymarzonej rzeczy. To są chwile, które zapamiętuje się czasem na całe życie. Ja kiedyś nie lubiłam przyjmować prezentów, peszyłam się trochę i bałam, że ktoś się wykosztował. Teraz wiem, że właściwe odebranie prezentu to także docenienie czyichś starań. Dlatego powinniśmy zawsze potrafi docenić to, co ktoś nam daje. Nawet, jeśli prezent nie jest do końca trafiony, to nie marudźmy przy jego odbieraniu.

Takie to przemyślenia mnie naszły przy okazji zakupu prezentu dla Mamy. Mam niewielką nadzieję, że te rady choć w niewielki sposób okażą się dla Was przydatne. Prezenty to ważna rzecz, dla każdego, dlatego nie wolno bagatelizować tego tematu.

źródła obrazków: Presents Pictures | Free Photographs, The Zoo Life, THE WEIRD SIX, Ufunk

Dodaj komentarz