Coraz bardziej kolorowo w ogrodzie i na tarasie. Lada moment przydomowe klomby i rabaty „wybuchną” wiosenną zielenią. Zanim to jednak nastąpi, warto wykorzystać czas na wprowadzenie niezbędnych zmian w urządzeniu naszego tarasu, tak aby zdążyć przed kwitnieniem roślin. Dna samym początku warto wszystko skrupulatnie zaplanować i zdecydować, czy chcemy odświeżyć naszą przestrzeń relaksu, czy wręcz ją zupełnie odmienić. Decydując się na którąkolwiek z opcji, realizację planów powinniśmy rozpocząć od wyboru odpowiedniej nawierzchni, która zapewni nam zarówno komfort jak i bezpieczeństwo korzystania z tarasu.

Bezpiecznie i komfortowo

Bez względu na to, czy postanowimy podzielić nasz taras na strefy tematyczne, czy połączymy je tworząc miszmasz rekreacyjno – wypoczynkowy z miejscem na grilla, warto zastosować na posadzce specjalnie dedykowane płyty gumowe na taras. Są to przede wszystkim nawierzchnie samogasnące, dzięki którym bez obaw będziemy mogli oddawać się przyjemności grillowania. Te wysokiej jakości nawierzchnie charakteryzuje też bardzo wysoka odporność na ścieranie i wpływ czynników atmosferycznych, czyli również starzenie i blaknięcie kolorów, co ma istotne znaczenie przy zewnętrznych aranżacjach.

Kolorowe odświeżenie

Przy dużej wytrzymałości, zarówno płyty jak i maty gumowe na taras pozostają na tyle elastyczne, aby z powodzeniem amortyzować skutki upadków, czy uderzeń z wysokości np. głową, co znacznie redukuje niebezpieczeństwo powstania poważnych urazów. Bez wątpienia podczas aranżacji przydomowego tarasu niezwykle ważna jest również estetyka. Gumowe nawierzchnie polecane do stworzenia tarasowej posadzki, występują w 24 kolorach z palety RAL, które można dodatkowo ze sobą łączyć, co pozwala dopasować je do już istniejącej infrastruktury, bez konieczności wymiany całego wyposażenia. Istnieje również możliwość naniesienia na nawierzchnię wcześniej przygotowanej grafiki według pomysłu klienta, dzięki temu nawierzchnia stanie się zupełnie wyjątkowa.

Higieniczna czystość

Niewątpliwym atutem płyt gumowych antypoślizgowych jest też łatwość utrzymania ich w czystości. Posiadają one właściwości antygrzybiczne i antybakteryjne, a dzięki aktywnej strukturze w 99,99% eliminowane jest osadzanie się na ich powierzchni, bakterii i grzybów. Chcąc je oczyścić, wystarczy spłukać je pod ciśnieniem czystą wodą bez detergentów, co zwiększa tylko praktyczność ich użytkowania.

Dodaj komentarz