Materace przeciwodleżynowe należą do podstawowego wyposażenia medycznego, które powinniśmy posiadać w sytuacji, gdy mamy pod opieką seniora lub osobę wymagającą stałego pobytu w łóżku. Zadaniem materaca przeciwodleżynowego jest to, aby zminimalizować ryzyko powstawania odleżyn, a tym samym konieczności specjalistycznego leczenia. Nowoczesne materace przeciwodleżynowe warto kupować w sklepach medycznych.

Bardzo często dochodzi w sytuacji, w której mamy do czynienia z koniecznością opieki nad seniorem lub osobą, która na przykład jest po wypadku, w trakcie rehabilitacji, wymaga stałej opieki i przede wszystkim przebywania w łóżku. Regeneracja takiego członka rodziny może wymagać zastosowania różnego rodzaju sprzętu medycznego, do którego zdecydowanie możemy zaliczyć materace przeciwodleżynowe.

Trudno wyobrazić sobie opiekę nad taką osobą, gdy nie mamy odpowiedniego sprzętu. Istotną rolę odgrywają również środki pielęgnacyjne. W dobrym sklepie medycznym, zarówno tradycyjnym, jak również internetowym, będziemy mieli szansę wyboru sprzętu, który będzie adekwatny do naszych potrzeb.

Czym są materace przeciwodleżynowe?

Materace przeciwodleżynowe to alternatywa dla tradycyjnych materacy łóżkowych. Charakteryzują się przede wszystkim tym, że są wyposażone w specjalny mechanizm, który minimalizuje ryzyko powstawania odleżyn. Działa to w ten sposób, że ciało pacjenta jest naprzemiennie unoszone, raz w jedną, raz w drugą stronę. Taki ruch, który generowany jest przez mechanizm, zapewnia sprawniejszą wentylację ciała, pobudza krążenie krwi, różnicuje nacisk na dane partie ciała.

Zobacz także: https://www.nswiat.pl/dlaczego-warto-inwestowac-w-poduszki-ortopedyczne-zamiast-zwyklych/

Gdzie kupić materac przeciwodleżynowy?


Najlepszym i najbezpieczniejszym rozwiązaniem jest oczywiście wybór odpowiedniego sklepu medycznego. Kompleksową pomoc otrzymamy w sklepie medycznym Ortmed https://www.ortmed.pl/. Wybór materaca przeciwodleżynowego zdecydowanie nie jest łatwym zadaniem. Trzeba brać pod uwagę rozmiar materaca,  różnorodność mechanizmu i zastosowanych rozwiązań, bezpieczeństwo użytkowania, energooszczędność, jak również łatwość w utrzymaniu czystości. Materac powinien być dopasowany zarówno do łóżka, jak również do wagi osoby, która będzie go użytkować.

W profesjonalny sklepie medycznym spotkamy się z fachową pomocą, specjalista określi nasze potrzeby, jak również dopasuje produkt, który będzie miał odpowiednią jakość, jak również nie nadwyręży naszych finansów. Użytkowanie będzie również łatwiejsze, a komfort odczują zarówno opiekun, jak również użytkownik. 

One Reply to “W jakich sytuacjach sprawdzą się materace przeciwodleżynowe?”

Dodaj komentarz