Muszę przyznać, że już prawie zapomniałam z jakimi problemami borykają się nastolatkowie. Wiem, że ten okres nie należał do najprzyjemniejszych. Ciągłe rozterki, problemy z akceptacją u rówieśników, szkołą. Bywało masakrycznie. Przyglądam się czasami nastolatkom w autobusach. Duża część z nich siedzi niestety ciągle z nosem w komórce ale większość wygląda całkiem standardowo. Dziewczyny bardzo o siebie dbają, zresztą podobnie chłopaki choć nie brakuje outsiderów, którzy widać, że mają problemy z ubraniem się czy ogólnie zadbaniem o siebie. Mam czasem wielką ochotę powiedzieć im, żeby troszkę bardziej o sobie zadbali, zmienili to i tamto a będą wyglądać rewelacyjnie. Pewnie dlatego tak bardzo popularne były programy z metamorfozami, w których prowadzący „wyławiali” przypadkowe, zaniedbane osoby z tłumu oferując im totalne metamorfozy. Prawie za każdym razem okazywało się, że wystarczyło taką osobę odpowiednio uczesać, ubrać i umalować aby stała się piękna.

Szkoda, że nie ma czegoś takiego jak  studio metamorfozy, do którego może wejść każdy aby poprosić o dobranie fryzury, makijażu i ubrań. Wprawdzie stylistki oferują takie usługi ale nie są one zbyt tanie i tak dostępne. Ha, może to jest sposób na biznes – studia metamorfozy w każdym centrum handlowym 😉

Do napisania tego posta zainspirowała mnie dziewczyna, z którą jeżdżę codziennie autobusem. Jest ładna ale mało zadbana, do tego widać, że ma problemy z trądzikiem. Niestety trądzik u nastolatków to dość powszechny problem. Mimo tego, że jest tak wiele specjalnych kosmetyków , które pomagają go leczyć to nadal jest wiele młodych osób, które nie mogą sobie poradzić z problemem.  Każdy jest piękny, trzeba tylko to piękno z niego wydobyć. Ja w to głęboko wierzę.

 

źródła obrazków: StyleCraze, Mismo, Natural Skin Care Love

Dodaj komentarz