Facebook

Moje skuteczne sposoby na ból gardła

Przez w Wrz 20, 2017 w Moja uroda | 0 komentarzy

Share On GoogleShare On FacebookShare On Twitter

Ból gardła to jedna z najczęściej występujących u mnie dolegliwości zdrowotnych. Niestety z różnego rodzaju infekcjami gardła walczyłam już od małego dziecka. Dlatego też w porze wzmożonej zachorowalności na infekcje górnych dróg oddechowych staram się zachować szczególną ostrożność, aby nie dopuścić do zapalenia gardła lub co gorsza anginy. Lata walki z infekcjami jednak dały mi wypracować skuteczne sposoby na ból gardła, które przynoszą szybką ulgę.

Co na ból gardła?

Kiedy dopadają mnie chorobotwórcze wirusy, szybko zastanawiam się co na ból gardła okaże się najlepszym rozwiązaniem. Bardzo często łącze domowe metody leczenia z lekami, które można kupić w aptece bez recepty. W mojej domowej apteczce, a i w torebce również zawsze znajdują się tabletki do ssania, które przynoszą szybką ulgę, kiedy poczuje niepokojące drapanie, łaskotanie, czy ucisk w gardle. Pomocny okazuje się też spray np. Tantum Verde, który miejscowo znieczula i działa przeciwzapalnie. Czasami sięgam też po aspirynę lub inne tabletki przeciwbólowe i przeciwgorączkowe.

Domowe sposoby na ból gardła

Domowe sposoby na ból gardła są tak samo skuteczne jak leczenie farmaceutyczne. Jedną z najlepszych metod leczenia bólu gardła jest płukanie go wodą z solą, lub naparem z szałwii, lipy oraz rumianku. Oczywiście nie można zapomnieć o przeciwbakteryjnym i kojącym, a do tego słodkim działaniu miodu. Ciepła herbata z sokiem z cytryny osłodzona miodem, jest na prawdę bardzo smaczna i skuteczna. Ja preferuję również sok malinowy, ale tylko ten naturalny, własnoręcznie zrobiony 100%. Podczas infekcji gardła trzeba także zadbać o nawilżenie powietrza w pomieszczeniach w których przebywamy, a w szczególności śpimy. Ciepły szalik na szyi oraz golf to elementy ubioru w trakcie choroby. Więcej o infekcjach gardła i sposobach leczenia bólu gardła przeczytamy na: http://www.tantumverde.pl/blog/skuteczne-sposoby-na-bol-gardla/.

Uwaga! Powyższa porada jest jedynie sugestią i nie może zastąpić wizyty u specjalisty. Pamiętaj, że w przypadku problemów ze zdrowiem należy bezwzględnie skonsultować się z lekarzem!

Napisz komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *