Kosmetyki na łojotokowe zapalenie skóry to produkty, po które sięgać musi wiele osób, zmagających się z tą nawracającą chorobą skóry. Bardzo dużo konsultacji dermatologicznych dotyczy właśnie tej dolegliwości. Jak bowiem mówią dane szacunkowe, zmaga się z nią trzy procent całej populacji. Jej objawy warto minimalizować, stosując przeznaczone do tego celu specyfiki.
Kosmetyki na łojotokowe zapalenie skóry – domowe sposoby czy gotowe produkty?
Objawami tej choroby jest pojawianie się na skórze rumieniowych plam. Są one tłuste i mają tendencję do łuszczenia się. Towarzyszy im często swędzenie skóry, szczególnie głowy. Jest to zresztą część ciała najmocniej dotykana tym schorzeniem. Również skóra w górnej okolicy pleców i klatki piersiowej jest narażona na tego typu niedogodności.
Wiele osób stara się na własną rękę zwalczać łojotokowe zapalenie skóry, domowe sposoby mogą oczywiście przyczyniać się, w mniej lub bardziej skuteczny sposób, do łagodzenia objawów. Jednak skuteczna walka zazwyczaj nie należy do najłatwiejszych. Gdy zdiagnozowane zostanie łojotokowe zapalenie skóry głowy, leczenie będzie znacznie łatwiejsze i mniej problemowe, jeśli zastosuje się specjalistyczne kosmetyki na łojotokowe zapalenie skóry. Szczególnie że przyczyny tej dolegliwości są dość złożone, a przez to nie do końca rozpoznane.
Czytaj więcej: https://www.trojmiasto.pl/wiadomosci/Szampon-na-lojotokowe-zapalenie-skory-Jaki-szampon-na-lojotok-wybrac-n177347.html
Jak wyleczyć łojotokowe zapalenie skóry głowy? Warto na początku przeanalizować poniższą tabelę, która prezentuje najważniejsze poznane przyczyny wraz z czynnikami nasilającymi objawy:
Przyczyny choroby
|
Czynniki sprzyjające chorobie
|
● zwiększona aktywność gruczołów łojowych, znajdujących się w skórze | ● zwiększony poziom stresu |
● wzrost produkcji łoju, który jest wypadkową tej nadaktywności |
● choroby towarzyszące, m.in. nowotwory, AIDS, padaczka, choroba Parkinsona |
● zaburzenia bariery naskórkowej i stan zapalny |
● zanieczyszczenie środowiska |
● grzyb drożdżopodobny Malassezia furfur |
● zaniedbania w zakresie pielęgnacji skóry |
Jakiego typu kosmetyki na łojotokowe zapalenie skóry będą optymalne?
Uzbrojeni w podstawową wiedzę o tym uciążliwym zaburzeniu pracy gruczołów łojowych, możemy wyposażyć się w odpowiednie kosmetyki na łojotokowe zapalenie skóry. Na rynku znaleźć można specyfiki w różnych konsystencjach, od bardziej stałych maści czy kremów po płyny, czy szampony. To, jaką formę produktu wybierzemy, zależy tylko od naszych preferencji. Ważniejszym aspektem jest odpowiednio bogaty skład, jakim powinny charakteryzować się skuteczne kosmetyki na łojotokowe zapalenie skóry. Składników, które przyczyniają się do eliminowania objawów choroby, jest cała gama, wśród nich:
- pantenol,
- kwas glikolowy,
- kwas migdałowy,
- mocznik,
- betaina,
- pirokton olaminy,
- witamina E,
- mleczko pszczele,
- rozmaryn,
- olej konopny.
Poszczególne substancje wykazują różnego typu dobroczynne oddziaływanie na skórę człowieka. Tak więc wynikiem zestawienia ze sobą tych składników w odpowiednich proporcjach będą kosmetyki na łojotokowe zapalenie skóry o wysokiej skuteczności działania. Będą one przyczyniać się m.in. do normalizacji pracy gruczołów łojowych, zmiękczania zrogowaciałego naskórka, łagodzenia stanów zapalnych, opóźniania procesu starzenia się skóry i przywracaniu skórze elastyczności i miękkości.
Takie komponenty znaleźć można w zestawie Seborh, który służy do optymalnej pielęgnacji skóry głowy. W skład zestawu wchodzi płyn, emulsja oraz szampon na łojotokowe zapalenie skóry. Zastosowanie tego typu pakietu dermokosmetyków daje dużą przewagę w walce z tak dokuczliwą przypadłością. Kompleksowe działanie produktów, wchodzących w skład zestawu, zapewni odpowiednią pracę gruczołów skórnych przez całą dobę i przyczyni się do znaczącej poprawy wyglądu skóry. Ponadto wzmocni strukturę włosów, zmniejszając ich wypadanie oraz wyeliminuje nieprzyjemne uczucie swędzenia głowy. Korzystniejszą opcją wydaje się więc wybór całego zestawu. Nic jednak nie stoi na przeszkodzie, żeby spróbować najpierw jeden rodzaj produktu, by przekonać się o skuteczności działania.
Szampon na łojotokowe zapalenie skóry należy nanieść na mokre włosy, delikatnie masując, aż do uzyskania piany. Po około 5 minutach dokładnie spłukać wodą, następnie proces powtórzyć. Natomiast zarówno płyn, jak i emulsję nanosi się za pomocą pompki na suchą skórę głowy i pozostawia do wyschnięcia. Podczas leczenia należy pamiętać o zachowaniu odpowiedniej równowagi i nie nastawiać się jedynie na zmniejszenie wydzielania łoju, ponieważ może to doprowadzić do zbyt dużego przesuszenia i podrażnienia skóry. Ważna jest więc w tym przypadku cierpliwość i unikanie:
- alkoholu, ostrych przypraw, słodyczy, nabiału,
- basenu, sauny, solarium, kąpieli słonecznych.
Podsumowanie
Pamiętajmy, że tego typu schorzenia dermatologicznego nie należy bagatelizować i po konsultacji z lekarzem warto jak najprędzej zaopatrzyć się w odpowiednie kosmetyki na łojotokowe zapalenie skóry.