Jako że nastała nam wiosna, to przyszedł też czas na zaplanowanie małych podróży. Chciałabym w najbliższych miesiącach ruszyć się trochę z domu, odwiedzić ulubione miejsca i znajomych. Wstępnie wybrałam kilka.

  • Kazimierz Dolny nad Wisłą

wyprawa 2Byłam tam dość dawno i stęskniłam się za zapachem kamienic przy rynku, uliczkami wyłożonymi kocimi łbami, ścieżką na wałach czy pysznościami od Sarzyńskiego. Wracam tam co pewien czas żeby napić się kawy, zjeść coś pysznego w ulubionej piekarni i pospacerować. Czasami Kazimierz jest strasznie zatłoczony ale zazwyczaj jednak jest tam całkiem przyjemnie i pusto.

  • Nałęczów

wyprawa 4Park w Nałęczowie jest naprawdę bardzo urokliwy. Mnie ciągnie też do znajdującej się tam pijalni czekolady Wedla. Naprawdę pyszna sprawa. Od kilku lat w tym mieście funkcjonuje specyficzny hotel, który swoim gościom udostępnia domki na drzewie. Niesamowita sprawa. Może uda mi się zarezerwować taki domek choćby na jedną noc.

  • Zamość

wyprawa 3Miasto trochę przeze mnie zapomniane w ostatnim czasie a szkoda bo zmieniło się naprawdę na plus. Odnowione zostały dawne mury miasta. Poszło na ten cel mnóstwo pieniędzy ale widok jest niesamowity, przynajmniej na zdjęciach w necie. Zamierzam odkryć to miasteczko na nowo sprawdzając przy okazji ofertę tamtejszych kawiarni.

  • Janów Lubelski

wyprawa 1Doszły mnie słuchy, że to miasteczko bardzo fajnie się rozwinęło w ostatnim czasie. Do tego powstał jakiś duży park naukowy. Znajomi wspominali, że można tam znaleźć pyszne zapiekanki, lody i pieczywo. Do tego kuszące są urokliwe, wąskie uliczki i park. Może jednodniowy wypad i zwiedzanie tego miasteczka to dobry pomysł na wiosenny odpoczynek.

źródła obrazków: drivethenation.com, turniejmiast.zumi.pl, www.polskieszlaki.pl, turystyka.wp.pl, senior.watra-travel.pl

Dodaj komentarz