Perfumy to idealny prezent dla kobiety. Warto poświęcić dłuższą chwilę, aby wybrać te najlepsze, a więc unikatowe oraz dopasowane do charakteru oraz potrzeb konkretnej osoby. Na co więc szczególnie zwrócić uwagę przy zakupie? Podpowiadamy.

Nuty w perfumach

Pierwszą kwestią na którą należy zwrócić uwagę przy wyborze tych idealnych perfum są poszczególne nuty zapachowe. Niezależnie od tego czy planujemy zrobić zakupy w sklepie stacjonarnym czy internetowym to należy uważnie przyjrzeć się informacjom dostępnym na przykład na opakowaniu. Są trzy główne nuty zapachowe – głowy, serca oraz bazy. Ta pierwsza utrzymuje się najkrócej, ale jest bardzo istotna, ponieważ buduje wrażenie o konkretnych perfumach. Jest to zarazem najbardziej świeży zapach, więc producenci skupiają się na tym, aby umieścić tutaj woń kwiatów lub owoców. Najlepsze będą takie, które

Nuta serca pojawia się nieco później, bo po około dziesięciu minutach po tym jak użyjemy perfum na skórze. Zapach ten jest stopniowo i coraz mocniej odczuwalny. Utrzymuje się nawet do czterech godzin. Przy wyborze konkretnego aromatu warto w tym przypadku kierować ulubionymi zapachami osoby, którą chcemy obdarować. Znajomy i dobrze rozpoznawalny zapach będzie za każdym razem idealnym prezentem.

Jeśli chcemy zaskoczyć kobietę to warto dłuższą chwilę zastanowić się nad tak zwaną nutą bazową. To najtrwalszy i najbardziej intensywny aromat, który pojawia się po około dwudziestu minutach. Perfumy damskie mogą mieć szeroki zakres tej woni. Wybierając więc konkretny zapach warto zwrócić uwagę na to, że może on utrzymywać się nawet do kilku dni po zaaplikowaniu. Dlatego zanim podejmiemy decyzję o kupnie nie należy w żadnym wypadku kierować się pierwszym wrażeniem. Najlepiej po prostu skorzystać z kilku próbek i wybrać te, których zapach będzie przez cały czas przyjemny.

Zapachy inspirowane

Warto zwrócić uwagę na to, że kupując najlepsze perfumy nie musimy wydawać na nie fortuny. Ciekawym rozwiązaniem są zamienniki. Dużym zainteresowaniem cieszą się zwłaszcza lane perfumy inspirowane. Są to produkty na każdą kieszeń i bazują na kombinacjach najlepszych nut zapachowych. Jeśli chcemy komuś sprawić przyjemność i nie jest dla nas ważna etykieta to warto zdecydować się na taki zakup. Szczególnie jeśli zależy nam na ciekawej i unikatowej nucie zapachowej, która wywołuje wyłącznie pozytywne skojarzenia. Przy wyborze konkretnego produktu warto po prostu wziąć kilka próbek lub bezpośrednio zapytać osobę, którą chcemy obdarować o jej preferencje.

Dodaj komentarz