Grecja to miejsce pełne najważniejszych na świecie zabytków oraz tysięcy wysp. Znana jest ze swojej pięknej i fascynującej kultury. Starożytne budowle, klify zanurzone w błękitnej wodzie i piaszczyste oraz kamieniste plaże, a także łagodny klimat śródziemnomorski — wszystko to sprawia, że kraj ten jest jednym z najczęściej wybieranych kierunków wakacyjnych. Co warto w nim zobaczyć? Podpowiadamy.

Akropol ateński

Wybierając się na wakacje do Grecji, warto zarezerwować sobie czas na wizytę w greckim Akropolu, z którego rozpościera się widok na Panteon. Jest to symbol Grecji, który prawdopodobnie jest jednym z najbardziej znanych zabytków tego państwa. W rzeczywistości Akropol jest jednym z wielu akropoli, czyli miejskich fortec pochodzący ze starożytnej Grecji. Na wzgórzu znajduje się w sumie 21 różnych budowli. Jedną z tych struktur jest Panteon. Jest on uważany za uosobienie Akropolu. Został zbudowany prawie 2500 lat temu dla bogini miasta Ateny w dowód wdzięczności.

Wyrocznia delficka

Ruiny starożytnej wyroczni w Delfach są jednym z najbardziej imponujących miejsc, które możesz zobaczyć jeżeli wybierzesz wakacje w Grecji. Na zboczach góry Delfy znajduje się najsłynniejsza wyrocznia w starożytnej Grecji sanktuarium Boga Apolla. To w tym miejscu odprawiano różne rytuały, z których oczekiwano ateńskich prorocy świętej wyroczni.

Zatoka przemytników na Zakynthos

Kolejną atrakcją Grecji jest wyspa Zakynthos. Najbardziej fascynujące na tej wyspie są plaże i przepiękne jaskinie morskie. Szczególnie znana jest plaża wrakowa, do której można dotrzeć tylko drogą morską, znana jest również jako zatoka przemytników. Jej nazwa wzięła się stąd, iż 1980 roku statek przemytniczy Pangiotis osiadł na mieliźnie i do dzisiejszego dnia leży otoczony 200-metrowymi ścianami skalnymi.

Zobacz także: https://voyage.pl/dlaczego-warto-jechac-na-wakacje-all-inclusive/

Olimp

Góra Olimp jest prawdopodobnie jedną z najsłynniejszych gór na świecie. Zwłaszcza osoby, które są fanami mitologii greckiej, powinny zobaczyć ją podczas wakacji w tym państwie. To tutaj zgodnie z mitologią przebywał król Zeus. Aby wspiąć się na górę, należy udać się do Litochoro, gdzie można przejść cześć lub całą drogę na szczyt.

Meteory

Meteory znane są ze swoich starożytnych klasztorów osadzonych na wysokich formacjach skalnych. Mnisi mieszkający w okolicy uciekli w to miejsce w wyniku inwazji armii tureckiej. Są one pełne starożytnych głazów i monolitycznych kolumn, które są wpisane na listę światowego dziedzictwa UNESCO. Surrealistyczne formacje skalne oferują jeden z najpiękniejszych krajobrazów w całej Europie. Z 24 XIV-wiecznych klasztorów bizantyjskich zbudowanych na skalnych filarach obecnie działa i dostępnych jest dla zwiedzających tylko 6.

Artykuł powstał przy współpracy z https://www.traveligo.pl/.

One Reply to “Największe atrakcje turystyczne Grecji — co warto zobaczyć?”

Dodaj komentarz