W tym roku możemy cieszyć się wyjątkowo długim karnawałem, dlatego szkoda byłoby go nie wykorzystać i siedzieć w domu.Warto skusić się na wielki bal, lub chociaż małą karnawałową imprezę. Rozpoczął się też sezon studniówkowy, a wiadomo że studniówka to wielkie wydarzenie w życiu maturzystek i na tym balu muszą one wyglądać olśniewająco.  W tym wyjątkowym czasie trzeba szaleć nie tylko na parkiecie ale również w kwestii makijażu. Na te wyjątkowe okazje sprawdzi się wyrazisty makijaż oczu, który możesz wykonać sama.

Makijaż oczu – wiedza, praktyka i zakupy

Bez wątpienia wykonanie  ładnego makijażu wymaga wprawy i użycia odpowiednich kosmetyków. Dlatego najlepiej ćwiczyć na sobie i przyjaciółkach. Zanim przystąpimy do pracy warto też obejrzeć kilka filmików instruktażowych i poczytać porady wizażystek. Musimy wiedzieć jak malować oczy aby, makijaż był dobrany do kształtu twarzy i typu urody. Internautki chętnie dzielą się też wiedza dotyczącą produktów do makijażu, na które nie trzeba wydawać fortuny. Zanim więc pobiegniemy do drogerii i zostawimy tam kilka stówek, zróbmy przegląd kosmetyków które już posiadamy i zróbmy listę potrzebny. W drogeriach możemy przetestować poszczególne kosmetyki dosłownie na własnej skórze, o poradę można też zapytać pracujących w nich konsultantek. Do makijażu oczu z pewnością będą nam potrzebne następujące kosmetyki: baza pod cienie, cienie do powiek (najlepiej zainwestować w dużą paletę w wieloma odcieniami), rozświetlacz/korektor pod oczy, utrwalacz do makijażu, tusz do rzęs, kępki lub sztuczne rzęsy, ołówek, paletkę do stylizacji brwi, eyeliner (jeśli rysujemy kreski). Kupić też trzeba aplikator do cieni i pędzelek do ich blendowania.

Makijaż oczu krok po kroku

 To właśnie makijaż oczu jest najbardziej widocznym i charakterystycznym elementem każdego make-up. W końcu oczy są zwierciadłem naszej duszy, dlatego warto nadać im odpowiedniej oprawy i podkreślić ich piękno. Każda kobieta, która chce wyglądać perfekcyjnie powinna wiedzieć jak wykonać makijaż oczu krok po kroku. Prawidłowo wykonany make-up optycznie powiększy oczy, skoryguje ich rozstaw, zatuszuje niedoskonałości. Wykonywanie makijażu trzeba zacząć właśnie od pomalowania oczu, dzięki łatwiej będzie nam usunąć cienie które osypały się na policzki tzw. metoda odwróconego makijażu. Pierwszym krokiem jest położenie na powiekach bazy pod cienie, dzięki niej kolorowy kosmetyk nie będzie się zwijać, czy osypywać. Baza pod cienie przedłuży trwałość makijażu, oczywiście nie można przesadzić z jej ilością. Bazę najlepiej nanieść palcem dzięki czemu łatwiej się rozprowadzi i wtopi w skórę. Następnie nakładamy jasny cień na całą powiekę, aż pod łuk brwiowy. W dolną powiekę i kąciki oczu przy nosie można pomalować białym lub innym bardzo jasnym cieniem, który optycznie powiększy oczy. Linię wodną dolnej powieki niektórzy malują ją białą kredką. Najciemniejszy cień, którego zamierzamy użyć do makijażu powinien znaleźć się na zewnętrznej części oka.  Kolor cieni dobieramy do typu karnacji a także kreacji. Nie trzeba się obawiać ciemnych, głębokich kolorów, gdyż właściwie nałożone i zblendowane nadadzą głębi spojrzeniu. Zanim rozprowadzimy cienie warto je zmieszać na dłoni, aby przekonać się jaki efekt uzyskamy. Oczywiście w ich użyciu trzeba zachować umiar (zresztą jak ze wszystkim). Makijaż wieczorowy ma prawo się błyszczeć, dlatego do jego wykonania trzeba użyć cieni zawierających błyszczące, rozświetlające drobinki, można też sięgnąć po cienie z brokatem. Na koniec za pomocą eyelinera lub kredki rysujemy kreski, tuszujemy rzęsy lub doklejamy te sztuczne. Po skończeniu całego makijażu twarz spryskujemy utrwalaczem.

Delikatny makijaż oczu

 

Jak ładnie pomalować oczy jeśli nie lubimy mocnego makijaży typu smoky eyes lub mocno błyszczącego? Mocno podkreślone makijażem oczy nie pasują każdej kobiecie i mogą dodawać lat. Delikatny makijaż oczu zazwyczaj wykorzystujemy do pracy, lecz przy odpowiednim dobraniu cieni świetnie sprawdzi się również na wielkie wyjście, wtedy możemy też wyraźniej podkreślić inną część twarzy np. usta lub policzki. Makijaż oczu w jasnych kolorach odejmuje lat, podkreśla atuty młodej świeżej cery. Do wykonania delikatnego makijażu oczu przyda nam się paleta w jasnych i pastelowych kolorach, świetnie sprawdzają się też jasne brązy i szarości, które pasują praktycznie do wszystkich kolorów tęczówki. Nawet do wykonania dziennego, subtelnego makijażu oczu warto używać bazy pod cienie. Jasny bazowy cień nakładamy na całą ruchomą powiekę, w kącikach po wewnętrznej stronie oka możemy użyć białego lub perłowego cienia. Linię załamującą górnej powieki podkreślamy ciemniejszym odcieniem, a po zewnętrznej stronie używamy ciemniejszego koloru. Makijaż oczu warto podkreślić dobrze pomalowanymi rzęsami lub tymi sztucznymi, można użyć też kępek. Makijaż oczu, to także makijaż brwi dlatego nie zapominajmy o nich. Do ich stylizacji najlepiej użyć paletki ze specjalną pomadą i cieniem. Kiedy nadamy im upragniony kształt pamiętajmy o ich uczesaniu.

 

Dodaj komentarz