Syndrom dnia poprzedniego, któż z nas go nie doświadczył? No któż?! To niech pierwszy rzuci kamień. Ból głowy, mięśni, ciała, pustynia w ustach, wymioty, samopoczucie gorsze niż złe etc. etc. etc. Tak, tak za dobrą imprezę też trzeba płacić, często własnym zdrowiem, ale wiadomo człowiek uczy się na błędach, a zanim się nauczy swoje musi wycierpieć. Kiedy poranek jest ciężki również za sprawą naszej ciężkiej głowy należy wiedzieć jak sobie poradzić z objawami kaca.

Alka Seltzer na kaca

Skuteczny lek na ból głowy spowodowany kacem to na pewno Alka Seltzer. Wypróbowany przez miliony Polaków, także i przeze mnie. Ktoś kiedyś przyniósł szklankę z wodą i wrzucił tabletkę, pomogło bardzo szybko. Smak może nie jest najlepszy, ale alkohol, zwłaszcza ten wysoko procentowy przyjemny dla języka nie jest. Dlatego ten preparat warto mieć w swojej domowej apteczce, aby w takie ciężkie dni mógł nam szybko pomóc. Już po kilku minutach od wypicia poczujemy ogromną ulgę. Ból głowy i mięśni ustępuję, a samopoczucie znacząco się poprawia, przestajemy czuć się „wczorajsi”. Leczenie kaca warto uzupełnić ciepłą kąpielą lub prysznicem, podczas którego wypocimy resztki alkoholu i poczujemy się orzeźwieni. Kaloryczne śniadanie również jest potrzebne, tak jak duże ilości płynów w tym wody. Po wypiciu tabletki lub tabletek Alka Seltzer watro też przyjąć witaminę C oraz magnez i trochę glukozy (coś słodkiego także pomoże). Alka Seltzer jest tak skuteczny na objawy kaca, gdyż oprócz działania przeciwbólowego zobojętnia nadmiar kwasu żołądkowego.

Alka Seltzer lek przeciwbólowy i przeciwgorączkowy

www.consumerhealth.bayer.com.pl

Alka Seltzer to nie tylko lek na kaca, to przede wszystkim lek przeciwbólowy, przeciwgorączkowy, który zwalcza objawy przeziębienia i grypy. Tabletki zwalczają też ból stawów i są dostępne bez recepty w każdej aptece. Leku nie powinny przyjmować kobiety w ciąży i karmiące piersią. Kwas acetylosalicylowy nie powinien być stosowany w pierwszym i drugim, a także trzecim trymestrze ciąży. Więcej o działaniu Alka Seltzer przeczytamy: http://www.consumerhealth.bayer.com.pl/pl/bol/alka-seltzer/.

Uwaga! Powyższa porada jest jedynie sugestią i nie może zastąpić wizyty u specjalisty. Pamiętaj, że w przypadku problemów ze zdrowiem należy bezwzględnie skonsultować się z lekarzem!

Źródło obrazka wyróżniającego: www.consumerhealth.bayer.com.pl

Dodaj komentarz