Częste wizyty w toalecie, ból brzucha oraz ból i pieczenie podczas oddawania moczu to najczęstsze objawy zapalenia pęcherza – choroby typowo kobiecej. Z pewnością wiele z nas doświadczyło jej na własnej skórze, a raczej dolnych drogach moczowych. To nieprzyjemne schorzenie bywa bardzo trudne w wyleczeniu i wymaga od nas przestrzegania kilku zasad. Niestety kiedy raz „załapiemy” zapalnie pęcherza, trzeba je dobrze wyleczyć, gdyż schorzenie to lubi, często się odnawiać. Zapalenia układu moczowego nie można lekceważyć, ponieważ nieleczona choroba może doprowadzić do odmiedniczkowego zapalenia nerek.

Co robić w przypadku zapalenia pęcherza?

Kiedy już zapalenie pęcherza da o sobie znać, koniecznie trzeba podjąć jak najszybsze leczenie. Pierwszym i jak moim zdaniem najważniejszym krokiem jest przyjmowanie dużej ilości płynów, najlepiej takich moczopędnych, które spowodują szybsze wypłukiwanie się z dróg moczowych, chorobotwórczych bakterii. Osobiście polecam sok z żurawiny oraz sok z brzozy, ten ostatni ma dosyć nieprzyjemny smak (jak dla mnie), ale jest skuteczny. Oczywiście trzeba też przyjmować leki zawierające furaginę. Furagina jest niezwykle skuteczna i powszechnie stosowana w walce z zapaleniem pęcherza. W przypadku tej choroby nie można zapomnieć również o odpowiedniej, czyli bawełnianej bieliźnie oraz ciepłych kąpielach i okładach na brzuch.

Dlaczego Furagina?

Furagina jest chemioterapeutykiem, czyli substancją zwalczającą w ludzkim ciele drobnoustroje. Furagina jest stosowana w lekach na zapalenie pęcherza, a takie preparaty są dostępne w każdej aptece bez recepty. Furaginum niszczy zawarte w moczu bakterie, głównie bakterie Escherichia coli, które są przyczyną aż 95% przypadków zachorowań na ZUM (zapaleniu układu moczowego). Furaginę stosuje się zarówno w przypadkach ostrych jak i przewlekłych stanów zapalnych. Jednak przed zastosowaniem furaginum ulotka i dawkowanie musi być nam dobrze znana. Warto zapytać o poradę farmaceutę, a w ostrych przypadkach choroby trzeba udać się do lekarza.

Uwaga! Powyższa porada jest jedynie sugestią i nie może zastąpić wizyty u specjalisty. Pamiętaj, że w przypadku problemów ze zdrowiem należy bezwzględnie skonsultować się z lekarzem!

Dodaj komentarz