Zły humor, złe samopoczucie, uczucie zmęczenia, znużenia, uczucie spięcia, stres, brak słońca, deszczowa pogoda, sprawia że nic się nam nie chce. W takich chwilach najlepiej się zrelaksować i odpocząć. Czasami ciężko jest się odprężyć, jednak mimo wszystko należy próbować. Każda z nas z pewnością ma swoje ulubione i sprawdzone metody na relaks.

Relaksująca kąpiel

Ciepła kąpiel z pianą, to najlepszy i jeden z najskuteczniejszych sposobów na relaks. W wannie pełnej piany możemy dosłownie zmyć z siebie cały stres i zmęczenie. Już po kilku chwilach ciepła woda pozwoli się rozluźnić i odprężyć. Jednak relaksująca kąpiel musi być całym rytuałem, nie tylko chwilowym zanurzeniem się w wodzie. Po pierwsze odłóż telefon, a najlepiej go wyłącz, no chyba że chcesz z niego włączyć relaksującą muzykę. Do wody dolej ulubiony płyn do kąpieli lub wsyp sól. Warto wybierać zapachy które nas relaksują np. lawendy, wanilii, słodkich kwiatów, takie aromaty uspokajają i rozluźniają. Płyn wlewamy pod strumień wody dzięki temu szybko zrobi się piana. Oczywiście warto zapalić świece, można też sięgnąć po kieliszek wina. Muzyka, zapach, świece i ciepła woda ukoją wszystkie nasze zmysły.

Szybkie techniki relaksujące

Każdą wolną chwilę można wykorzystać na relaks, zatem warto znać skuteczne i szybkie metody relaksacyjne, które pozwolą odpocząć i odstresować się. Pierwszą jest głębokie oddychanie. Dotleniony organizm funkcjonuje lepiej, tlen pozwala również opanować nerwy. Dlatego warto wyjść na powietrze lub chociaż otworzyć okno. Kiedy już wyjdziemy na powietrze lub stoimy w oknie to koniecznie spójrzmy w dal. Takie spoglądanie w najdalej położony punkt pozwala się odprężyć. Po pracy, lub w pracy (jeśli szef nie patrzy) można założyć nogi w górę. 10 lub 15 minut z nogami uniesionymi do góry pozwoli poczuć szybką ulgę. A zamiast kolejnej kawy, czy napoju energetycznego warto uciąć sobie krótką drzemkę, dzięki temu nie wypłukujemy z organizmu magnezu i potasu. Półgodzinny snu potrafi zdziałać cuda, odświeży umysł i zregeneruje siły.

Dodaj komentarz