Idealna kosmetyczka to taka w której każda z nas znajdzie swoje ulubione kosmetyki i akcesoria. W idealnej kosmetyczce panuje porządek, a do tego są tam najpotrzebniejsze rzeczy, które pozwolą zadbać o higienę oraz wykonać makijaż. Każda z nas powinna mieć odpowiednich rozmiarów kosmetyczkę, która pomieści wszystkie niezbędne nam kosmetyki i akcesoria potrzebne do wykonania makijażu.

Idealny porządek

Porządek musi być, także w kosmetyczce w której przechowujemy kosmetyki i akcesoria do makijażu. Zachowanie czystości i ładu ułatwi wykonywanie makijażu. Kiedy wszystko jest na swoim miejscu nie musimy tracić czasu na poszukiwanie potrzebnych rzeczy. Warto zadbać także o specjalne akcesoria, które pozwalają wykonać szybko i sprawnie make up. Specjalne pędzle i aplikatory ułatwią wykonywanie makijażu i zapewnią właściwą aplikację produktów takich jak podkład, róż, czy bronzer.

Idealne utrwalenie i idealny demakijaż

Idealna kosmetyczka pomieści zarówno preparaty do utrwalenia makijażu jak i do dokładnego demakijażu. Profesjonalne utrwalacze make upu, zapobiegają jego ścieraniu oraz rozmazywaniu. W kosmetyczkach kobiet z cera tłustą i mieszaną (taką jak moja) muszą znajdować się bibułki matujące, które pochłoną nadmiar sebum, bez rozmazywania makijażu i konieczności jego poprawiania. Tak trwały makijaż jednak trzeba kiedyś zmyć, dlatego też w kosmetyczce muszą znaleźć się kosmetyki do demakijażu, chociażby specjalne chusteczki, które pozwolą pozbyć się nawet wodoodpornego make up.

Idealna higiena

 

Idealna kosmetyczka musi zawierać też preparaty do czyszczenia pędzli i aplikatorów. Higiena tych akcesoriów jest bardzo ważna. Na pędzlach zostają nie tylko resztki kosmetyków ale również sebum co powoduje namnażanie się bakterii. Dlatego też mniej więcej co dwa tygodnie trzeba dokładnie myć i odkażać pędzle oraz aplikatory, czy gąbki.

 

Dodaj komentarz