Urodziny, rozwodowe party czy też inny, szczególny powód do świętowania wymagają zorganizowania niezapomnianej imprezy. W dobie złych informacji, jakie zalewają współczesnego człowieka, warto zadbać o chwile wypełnione dobrą zabawą, by choć na chwile oderwać się od szarej rzeczywistości i celebrować bycie z bliskimi osobami.

Żeby impreza była udana, należy pamiętać o trzech podstawowych rzeczach: wyśmienitym jedzeniu, wybornych trunkach i niebanalnych atrakcjach. Zdecyduj się na mały, ale gustowny kącik ze słodkościami oraz dania główne. Pamiętaj o nietuzinkowym rodzaju alkoholu – dobrze sprawdzą się popularne obecnie destylaty, ale przede wszystkim postaw na szczególne atrakcje!

Ciekawe pomysły na tematyczną uroczystość dla dorosłych

Każdy wieczór może by niezapomniany, ale jego charakter dopasuj przede wszystkim do preferencji solenizanta i gości. Przy imprezie z rozmachem możesz liczyć na pomoc profesjonalnej firmy, zajmującej się organizacją eventów. Czasem jednak budżet ogranicza ilość gości i wydatków, a małe przyjęcie też może być udane, pod warunkiem, że masz na niego pomysł.

   • Impreza w stylu PRL-U

Stwórz klimat, dbając przede wszystkim o charakterystyczne dodatki, np. stary telefon, sztuczne kwiaty w wazoniku, gramofon, odtwarzacz kaset czy też dekoracyjnie prezentującą się w rogu pralkę „Franię”. Zadbaj o szczególne dla tego czasu meble – klubowe fotele czy proste taborety. No i najważniejszy jest ubiór – poproś gości, by zaprezentowali się w strojach podkreślających modę tamtych lat. Na alkoholu może widnieć zamówiona w PRL-owskim stylu etykieta, a sztućce być przymocowane do stołu za pomocą łańcuchów lub sznurków. Takim wystrojem wprowadzisz sporo humoru!

   • Wieczór karaoke

Wspólne śpiewanie gwarantuje doskonałą zabawę i pozwala odkryć ukryty talent Twoich znajomych. Impreza karaoke jest polecana na takie przyjęcia jak: urodziny, wieczór kawalerski czy panieński, a także idealnie rozkręci każdą domówkę. Wymaga ona jednak wypożyczenia sprzętu takiego jak projektor, ekran do rzucania obrazu oraz kilka mikrofonów, choć przy mniejszej licznie gości sprawdzi się także laptop z odpowiednią aplikacją. Repertuar powinien być różnorodny. Jeśli masz większe mieszkanie, zorganizuj imprezę w salonie – zadbaj, by goście mieli swobodę i wygodne miejsce do swoich popisów.

   • Urodziny w stylu art-deco

Imprezy w stylu Hollywood cieszą się dużym zainteresowaniem. To nieszablonowa, ale elegancka impreza, wymagająca strojów na miarę czerwonego dywanu. Przygotuj do dekoracji miejsca aparaty fotograficzne, zdjęcia gwiazd filmowych w charakterze biało-czarnych portretów oraz pudełka z popcornem, atrapy kamer, fotele kinowe i filmowe rolki. Na ścianach możesz zawiesić panele świetlne. Zadbaj także o smakowe i kolorowe aperitify. Klimatu całej oprawie dodadzą charakterystyczne dekoracje w kolorze złota, czerni, bieli i czerwieni, które kojarzą się z luksusem i stylem glamour. Ustaw na pięknie przygotowanych stołach efektowne świeczniki i kryształowe kieliszki. Nie zapomnij o metalicznych balonach.

   • Kosmiczny event

Przyjęcie w kosmicznym stylu wymaga dekoracji imitujących nocne niebo. Ciemne kotary oraz błyszczące gwiazdy to podstawowe ozdoby miejsca, w którym odbywa się taka impreza. Zadbaj o metaliczne balony w kształcie planet i księżyca, odpowiednie ozdoby wiszące i toppery do ciast przypominające startującą rakietę. Przewodnim tematem muzycznym może być przebój Ralpha Kamińskiego „Kosmiczne energie”, a na stole nie może zabraknąć efektownego tortu i trunków przypominających gwiezdny pył.

Do wyboru masz niekończącą się liczbę pomysłów. Warto postawić na jeden motyw tematyczny, by zachować spójność imprezy, zaskoczyć gości, a przede wszystkim dobrze się bawić!

Dodaj komentarz