Ograniczone miejsce w walizce często przysparza problemów z dowiezieniem ubrań w idealnym stanie. Trudno uniknąć zagnieceń powstałych pod ciężarem spakowanych rzeczy. Ubrania wizytowe nie wyglądają reprezentacyjnie z nawet najmniejszą niedoskonałością, dlatego warto zastosować kilka sztuczek na to, aby przetrwały podróż w jak najlepszym stanie. Co zrobić aby strój na uroczystości lub spotkania biznesowe zawsze wyglądał dobrze po podróży? Jak poprawnie pakować marynarki i spodnie?

Co spakować na wyjazd służbowy?

Wyjazd w ramach obowiązków zawodowych rządzi się swoimi prawami. Są to znacznie krótsze podróże niż rodzinne wypady, mają intensywniejszy charakter, potrzebny będzie wówczas inaczej przygotowany bagaż.

Na takich wyjazdach najczęściej mamy do czynienia z narzuconym dress codem, dlatego konieczne będzie spakowanie marynarki, przydadzą się też eleganckie spodnie czy garnitur. Taka odzież wymaga właściwego pakowania i pielęgnacji, dzięki temu na spotkaniach będziemy wyglądać profesjonalnie. Warto więc wybierać ubrania, które nie są podatne na zagniecenia. Na co powinniśmy zwrócić szczególną uwagę?

Dobrym pomysłem będą zapasowe spodnie czy koszule, które poratują w razie nagłych sytuacji. Oprócz formalnych strojów dobrze jest wziąć także luźniejszą odzież, która dostosowana będzie do warunków docelowego miejsca spotkań. Poza rzeczami pierwszej potrzeby nie zapominajmy o laptopie, ładowarkach oraz notesie.

Jak przygotować odzież wizytową do spakowania?

Jeśli warunki podróżny na to pozwalają, takie elementy garderoby jak garnitur, koszule czy marynarki, możemy narzucić na delikatny wieszak i zamknąć w specjalnym futerale. Wystarczy wówczas powiesić tak przygotowaną część bagażu w samochodzie, aby dowieźć na miejsce zadbany strój. Kiedy jednak przemieszczamy się pociągiem, bądź samolotem, zadanie jest nieco trudniejsze. Wszystkie rzeczy musimy odpowiednio rozmieścić w walizce. Przed przystąpieniem do pakowania ubrania powinny zostać dokładnie wyprasowane. Na bieżąco, w trakcie składania powinny być też usuwane wszystkie najdrobniejsze zagniecenia materiału.

Pakowanie stroju wizytowego w walizce

Koszule warto składać na wzór sklepowej paczki. Zapinamy więc guzik, wypełniamy wnętrze tekturą, składając kolejno rękawy, część przylegającą do tułowia i zostawiamy nietknięty kołnierzyk. Spodnie z kantem składamy tylko według oryginalnego zagięcia nogawki. Kolejno zginamy całość na pół, aby linie poprzeczne umiejscowione było na wysokości kolan. Jeśli rozmiar walizki na to pozwala, w zupełności wystarczą tak złożone spodnie, a im mniej zagięć, tym lepszy stan ubrań po wyciągnięciu z walizki.

Marynarki najlepiej składać wywracając je na lewą stronę. Rozpoczynamy proces od lewego rękawa, w jego już odwrócony otwór wkładamy drugi. Otrzymujemy wówczas ubranie złożone wpół, według pionowej krawędzi. Kolejno wystarczy zgiąć ubranie w poprzek, aby otrzymać niewielkich rozmiarów element do spakowania. Wywrócona na wierzch podszewka będzie chronić materiał przed zagnieceniami.

Jak dbać o strój wizytowy podczas wyjazdu?

Aby ubrania formalne jak najlepiej przetrwały podróż, należy układać w walizce przedmioty rozpoczynając od najcięższych i niepodatnych na zagniecenia. Delikatne ubrania, takie jak spodnie i koszule, mają znaleźć się na wierzchu bagażu.

Po dotarciu na docelowe miejsce powinniśmy rozwiesić na wieszakach wszystkie marynarkispodnie i koszule. Dobrym pomysłem będzie też zabranie ze sobą małego podróżnego żelazka, który pozwoli dopracować niewielkie niedoskonałości. Pamiętajmy jednak o odpowiednich warunkach, dostosowanych do poszczególnych elementów garderoby, które wskazuje producent na metce.

Dodaj komentarz