Przeciwdziałanie i walka z pojawiającym się cellulitem to niezwykle złożony proces. Żaden ze sposobów, często szczegółowo opisywanych w internetowych artykułach nie zadziała indywidualnie, albo inaczej, nawet jeżeli zadziała, to na krótko. Specjalne kremy, zabiegi kosmetyczne, a nawet pigułki zadziałają przede wszystkim w trakcie ich stosowania, a efekty będą widoczne krótko po zakończeniu terapii, by szybko powrócić do stanu wyjściowego. Warunki skuteczności przeciwdziałania cellulitowi są dwa: systematyczne dbanie o swoje ciało i odpowiednia dieta na cellulit. Zaakceptowanie warunków jakie wymusza dieta przeciw cellulitowi plus pielęgnacja ciała odpowiednimi preparatami i wysiłek fizyczny tworzą dopiero razem skuteczny sposób na trwałe pozbycie się cellulitu. Dodatkowa pielęgnacja skóry z użyciem kremu na cellulit, jedynie może zmaksymalizować efekty uzyskane przez dietę antycellulitową.

Czego należy unikać podczas stosowania diety na cellulit?

Cellulit dieta nie wprowadza właściwie nic nowego do wiedzy na temat zdrowego odżywiania. Wszystko to, co jest niewskazane i szkodzi zdrowiu w dłuższym okresie czasu wyłączone jest z diety przeciwdziałającej cellulitowi. Stąd jasny wniosek, że zdrowa dieta, prowadzona zgodnie z wytycznymi WHO ochroni ciało każdej kobiety przed pomarańczową skórką. Dieta na cellulit na udach – bo tam najczęściej on się pojawia wyklucza:

– białe pieczywo, ubogie w błonniki, witaminy i minerały,
– sól, zatrzymuje wodę w organizmie i znacząco przyczynia się do tworzenia cellulitu,
– fast foody, kaloryczne, słone i pikantne, pełne konserwantów, bogate w tłuszcze nasycone,
– chipsy, zawierają dużo soli, tłuszczów trans i rakotwórczego akrylamidu, są niezdrowe i wysokokaloryczne,
– słodycze, przede wszystkim ze względu na cukier i tłuszcze,
– tłuszcze zwierzęce, głównie nasycone,
– cukier,
– produkty wysoko przetworzone: wędliny, zupy, sosy w proszku, zawierają konserwanty i sztuczne – barwniki,
potrawy smażone,
– alkohol,
– papierosy.

Jaka dieta na cellulit?

Nie istnieje właściwie dieta, którą można byłoby nazwać dietą na cellulit. To raczej dieta, która zbiera wszystkie zasady zdrowego odżywiania z innych zaleceń i w ten sposób skutecznie przeciwdziała pomarańczowej skórce. Bardzo łatwo to sprawdzić, wystarczy wdrożyć ją w życie na własnym przykładzie. W ostatnich latach jedną ze spójnych diet zalecanych przy cellulicie była dieta białkowa Dukana. Dieta Dukana na cellulit znacząco przyczynia się do redukcji tłuszczu podskórnego, jednak w długim okresie czasu wywołuje zbyt dużo negatywnych zjawisk.
Dieta na cellulit jadłospis:

– zielona herbata, zawiera teobrominę, która stymuluje uwalnianie w organizmie tłuszczów, przyspiesza metabolizm, hamuje wchłanianie tłuszczy, pomaga regulować poziom glukozy,
– produkty pełnoziarniste ze względu na dobroczynny błonnik,
– brokuły, które zawierają kwas liponowy, zapobiega on procesowi twardnienia kolagenu w skórze, w wyniku którego powstaje cellulit,
– buraki, zawierają likopen, który stymuluje krążenie i nie pozwala na zatrzymywanie wody w organizmie,
– kurkuma, pobudza krążenie, zmniejsza obrzęki i redukuje poziom toksyn dzięki zawartym w niej antyoksydantom,
– woda, picie wody na cellulit to jedno z najważniejszych zaleceń, dziennie powinno się wypijać od 1,5-2 l wody
– banany, zawarte w nich minerały, takie jak cynk, poprawia stan skóry, a potas odpowiedzialny jest za zwiększenie przepływu krwi, zapobiegając tym samym tworzeniu się cellulitu.

Podsumowanie

Prawidłowa dieta na cellulit wcale nie musi stanowić wyzwanie i wyrzeczenie, to po prostu zbilansowany i zdrowy sposób odżywiania, skutkujący ładną sylwetką i skórą bez cellulitu. Zdrowe odżywianie, aktywność fizyczna i pielęgnacja ciała gwarantują sukces na polu walki z cellulitem.

Dodaj komentarz