Zimno, szaro, deszczowo, wietrznie etc. nie takiej jesieni się spodziewaliśmy. Najchętniej nie ruszalibyśmy się z domu, a długie wieczory najchętniej spędzalibyśmy przed telewizorem, lub pod kocem z książką. Jednak brak ruchu i aktywności fizycznej jesienią niekorzystnie wpłynie nie tylko na naszą figurę i formę ale też  na nastrój i zdrowie. Zatem warto wiedzieć jak dbać o kondycję jesienią, aby czuć się dobrze i radośnie. Siłownie i kluby fitness są otwarte przez cały rok, a może właśnie teraz, jesienią kiedy mamy więcej wolnego czasu warto zadbać o swoją kondycję…?

Trening na trampolinach

Jak dbać o kondycję to tylko radośnie, a nic nie sprawia tak dużej radości jak skakanie. Wybierając trening na trampolinach można znów poczuć się jak dziecko, a w ciągu takich skaczących zajęć można spalić aż 700 kcal. Skacząc tracimy zbędne kilogramy, a zyskujemy smukłą sylwetkę, wzmacniamy kondycję oraz mięśnie, a także poprawiamy swój nastrój. Niestety z takiego treningu powinny zrezygnować osoby z zaburzeniami równowagi, nadciśnieniem, chorobami układu krążenia, czy też osteoporozą.

Pole dance

Mówiąc Pole Dance rozbudza się wyobraźnia nie tylko mężczyzn ale również kobiet. Ta forma wzmacniania kondycji jest połączeniem tańca i akrobatyki przy użyciu pionowego drążka czyli popularnej rury. Sportowa odmiana tańca nie jest w żadnym stopniu wulgarna i brak w niej podtekstu erotycznego, konkurencja ma się pojawić nawet na Olimpiadzie. Taniec na rurze to świetny sposób na zrzucenie dodatkowych kilogramów, a także na wzmocnienie oraz wysmuklenie ciała. W tym rodzaju tańca najmocniej pracują mięśnie brzucha oraz ud, pośladków i ramion. Pole Dance jest bardzo intensywnym rodzajem treningu i wymaga dużo siły oraz dobrego rozciągnięcia. Jeśli jednak chcemy dbać o kondycję za jego pomocą, a brakuje nam formy można bez przeszkód zacząć od zajęć podstawowych.

Crossfit

Jak dbać o kondycję na ekstremalnym poziomie to tylko na zajęciach crossfitu. Crossfit to połączenie treningu kondycyjnego z siłowym, który rozwija też szybkość, równowagę oraz precyzję. Składa się on z ćwiczeń angażujących wszystkie partie mięśni. Jest to propozycja dla bardzo odważnych osób, które nie boją się pompek, ciężarów, piłki lekarskiej, czy też skakania przez przeszkody i to bez przerwy na odpoczynek. Wybierając tą formę aktywności trzeba przygotować się na totalne zmęczenie oraz niesamowitą satysfakcję.

Dodaj komentarz