Kiedy w Twoim domu pojawia się szczeniak, od razu się w nim zakochujesz i chcesz zrobić wszystko, co możliwe, aby zapewnić mu jak najlepszy start. Często oznacza to dawanie mu jak najlepszego jedzenia, ponieważ wysokiej jakości karma dla szczeniaka pomaga szczeniętom rosnąć i rozwijać się zdrowo. Jednak możesz być zaskoczony, widząc, że karma dla szczeniąt jest nieco droższa niż karma dla dorosłych psów. Nie jesteś sam, pytając, jaka jest różnica między karmą dla szczeniąt a karmą dla dorosłych. Chociaż na pierwszy rzut oka wydają się podobne, karmy dla szczeniąt i dla dorosłych psów są tak naprawdę formułowane zupełnie inaczej.

Karma dla szczeniaka i karma dla dorosłego psa – jakie podobieństwa?

Wszystkie karmy dla psów – czy to karma dla szczeniaka, czy dla psa dorosłego – powinny mieć ten sam podstawowy skład. Jeśli szukasz karmy dla szczeniaka też powinieneś znać takie ponad podziałowe podstawy.

Co powinno się znajdować w psiej karmie?

  • dobrej jakości mięso jako źródła białka, tłuszczu i energii,
  • przyzwoita ilość owoców i warzyw – dla zapewnienia składników odżywczych, których potrzebują psy.

Większość karm dla psów będzie prawdopodobnie zawierała zboża, które pomogą mu poczuć sytość i satysfakcję z jedzenia, i będzie wzmocniona „pakietem składników odżywczych” zawierającym dodatkowe witaminy i minerały. To pozwoli upewnić się, że Twój pies z pomocą karmy dla szczeniaka naprawdę otrzymuje wszystko, czego potrzebuje, aby zachować zdrowie.

Karma dla szczeniąt a karma dla dorosłych – jaka jest różnica?

Teraz, gdy wiemy już, jak powinna wyglądać i smakować wysokiej jakości karma dla psów, możemy przejść do różnic między karmą dla szczeniaka a karmą dla dorosłych psów. Najbardziej zauważalną różnicą między tymi dwoma rodzajami karmy dla psów jest to, że karma dla szczeniaka jest znacznie bogatsza w kalorie, w szczególności w postaci białek i tłuszczów.

Dzieje się tak dlatego, że szczenięta potrzebują dużo energii. Odkrywanie świata na małych nogach to nie tylko ciężka praca, ale też szczenięta szybko rosną i dojrzewają każdego dnia, a do tego wzrostu potrzebują energii. Ponadto szczenięta spalają więcej energii, utrzymując samo tylko ciepło, ponieważ nie nauczyły się jeszcze regulować temperatury ciała w bardziej efektywny sposób niż dorosłe psy. Tak więc, podczas gdy dobra karma dla dorosłych psów ma prawdopodobnie mniej niż 400 kalorii na filiżankę, pamiętaj przy poszukiwaniu karmy dla szczeniaka, że musi mieć od 450 do 500 kalorii na filiżankę, aby nie zabrakło pupilowi tej podstawy energetycznej.

Dodaj komentarz