Suszone zioła z pewnością goszczą w wielu polskich kuchniach. Nie zapominajmy o mięcie jabłkowej, która cieszy się coraz większą popularnością na rynku. Warto bliżej przyjrzeć się temu produktowi. Postawmy na doskonałą jakość mięty jabłkowej i unikalny smak. Po produkt mogą sięgnąć zarówno amatorzy, jak i profesjonalni kucharze. Czym cechuje się mięta tego typu? O czym musimy wiedzieć? Gdzie dokonamy zakupu? Dlaczego warto postawić na miętę jabłkową?

Czym jest mięta jabłkowa?

Najprościej rzecz ujmując, mięta jabłkowa jest unikalnym dodatkiem do różnorodnych potraw. W składzie znajduje się duża zawartość metanolu i niewyczuwalna zawartość mentonu. Ten ostatni składnik jest gorzkawy i występuje w smaku mięty pieprzowej. Pamiętajmy o tym, że jej aromat nie dominuje w napojach i potrawach. Docenić warto wyjątkowy zapach rośliny, stanowiący połączenie skórki jabłka i mięty. Co ciekawe, wyczuwalny jest nawet element czekoladowy. Nie każdy wie, że mięta jabłkowa odznacza się właściwościami zdrowotnymi. Produkt nie może zabraknąć w naszej kuchni. Mięta jabłkowa jest ceniona już od pokoleń. Ogromnym atutem jest zawartość wielu drogocennych składników, takich hak żelazo, wapń, witamina C i A, magnez i potas. Istotne jest to, że przyprawa występuje w pasie od Danii do Europy Wschodniej, na Wyspach Kanaryjskich i w Afryce Północnej.

Unikalne właściwości mięty jabłkowej

Przyjrzyjmy się bliżej temu, jakie właściwości ma mięta jabłkowa. Na uznanie zasługuje działanie przeciwwymiotne, uspokajające, dezynfekujące, przeciwbólowe, bakteriobójcze, przeciwskurczowe i pobudzające wydzielanie soków trawiennych. Warto zauważyć, że mięta tego rodzaju jest pomocna w leczeniu migreny, bezsenności, nerwobóli i bólu gardła.

Kiedy sięgnąć po miętę jabłkową? To produkt doskonały do sałatek, dipów, sałat, ryb, farszów, twarogu, farszów mięsnych, sosów, czy tez pierogów. Odpowiednie dodatki sprawią, że danie będzie niezwykle aromatyczne i smaczne. Mięta jabłkowa komponuje się także z deserami (owoce, lody, czekolada). Można ją dodawać do muffinek i ciast. Koneserzy trunków doceniają fakt, że przyprawa jest ciekawym dodatkiem do drinków i nalewek. Postawić można zarówno na formę zasuszoną, jak i świeżą.

Gdzie zakupimy miętę jabłkową? Dobrym rozwiązaniem jest zakup w internetowym sklepie. To spora oszczędność kosztów i czasu. Nie trzeba martwić się bieganiem po zwykłych sklepach i szukaniem odpowiedniego produktu. Wszystko jest dostępne w strefie online, na wyciągnięcie ręki. Niezawodna mięta jabłkowa podkreśli smak wielu potraw.

Dodaj komentarz