Często się zdarza, że rodzice nie zawsze mają możliwość odbierania dzieci po lekcjach. Nasi podopieczni muszą pokonywać trasę samodzielnie. Wiąże się z tym pewne ryzyko – może to być niebezpieczne zwłaszcza w okresie zimowym, gdy dziecko musi przejść cały dystans w ciemności. W co zaopatrzyć swoje pociechy? Warto zadbać o kamizelkę odblaskową dla dzieci, która uchroni je przed ewentualnym niebezpieczeństwem na drodze.

Dlaczego warto mieć ze sobą kamizelkę odblaskową?

Kamizelka odblaskowa – najprościej mówiąc – to odzież ochronna w specyficznym kolorze, zauważalnym z dużej odległości i bardzo intensywnym. Na poszczególne elementy zostały naszyte taśmy odbijające światło. Podstawową funkcją tego rozwiązania jest zwiększenie dystansu, z którego pieszy może być zauważony w warunkach ciemności. Jeżeli nie założymy ubrania z elementami odblaskowymi, to kierowca może nas zauważyć w światłach mijania dopiero wtedy, gdy zbliży się na odległość ok. 30 metrów.

Czasem się okazuje, że taki dystans może być zbyt krótki, by ominąć uczestnika ruchu drogowego i nagle zmienić kierunek jazdy. Kamizelki odblaskowe dla dzieci sprawiają, że nasze pociechy są zauważalne w ciemności już z odległości 150 metrów. To spory zapas, który pozwoli kierowcy zauważyć pieszego i uniknąć potrącenia czy innego nieprzyjemnego zdarzenia.

Dlaczego dziecko powinno nosić kamizelkę odblaskową?

Wielu producentów odblasków zwraca uwagę, że proponowane rozwiązania sprawdzają się w wielu sytuacjach. To nie tylko samotne powroty do domu czy poranne spacery do szkoły – to także wycieczki szkolne, podróże do innych miast, wędrówki po parkach. To my jesteśmy odpowiedzialni za bezpieczeństwo naszych podopiecznych – nawet w sytuacji, gdy bezpośrednio nie towarzyszymy w ich życiu szkolnym i nie tylko.

To w naszej gestii leży zapewnienie dzieciom odpowiedniej ochrony na drodze, lasach i w pozostałych miejscach. Jeżeli maluchy nie przepadają za kamizelkami, odrzucają ich wygląd i fason, można zainteresować się innymi elementami odzieży odblaskowej. Na rynku pojawiły się interesujące warianty, spośród których każdy znajdzie coś idealnego dla siebie.

Dodaj komentarz