Marzy mi się mieszkanie z balkonem. Wiecie, takim nawet niewielkim ale odpowiednio urządzonym, żeby można było tam wypić kawę czy nawet zjeść posiłek. Zaczęłam więc szukać mieszkania z fajnym balkonem i pomysłów na zagospodarowanie go. Największym zbiorem takich pomysłów jest dla mnie Pinterest. Masa pięknych zdjęć i cała fura pomysłów – zarówno na dobór odpowiednich mabli i akcesoriów, jak i samodzielne ich wykonanie.

źródło: www.pinterest.com
źródło: www.pinterest.com

Teraz na przykład bardzo modne są meble robione z palet. Wystarczy ich kilka aby zrobić super sofę czy stolik. Koszt takiej inwestycji jest dużo mniejszy od zakupu gotowych mebli. Do tego te z palet możemy pomalować na dowolny kolor, przyciąć, nałożyć poduchy z dowolnego materiału. Mamy więc więcej wpływu na ich wygląd. Podobnie fajnym pomysłem jest samodzielne wykonanie lampionów czy zielnika. W przypadku tych pierwszych wystarczą puste metalowe puszki. Możemy je podziurkować, doczepić druciki do trzymania i lampion gotowy!

źródło: www.lushome.com
źródło: www.lushome.com

Zielniki robimy przyczepiając do palety doniczki w różnej konfiguracji. Zioła mają dużo przestrzeni a my mamy je wszystkie w jednym miejscu, bez konieczności zapychania parapetów. Takich pomysłów jest tam cała masa. Mini stawik z liliami w donicy – jasne, nie ma problemu. Nie wiem teraz od czego zacząć… Pewnie od znalezienia własnego mieszkania. Potem palety, donice, odpowiednie kwiaty, lampiony i chyba na razie mi wystarczy, a za rok będą truskawki pomidory w donicach, bluszcz na ścianie, podwieszany hamak i co mi tylko przyjdzie do głowy 😉

Dodaj komentarz