dzieci 1Uwielbiam moich siostrzeńców, są naprawdę uroczy, tylko czasami moja siostra potrzebuje pomocy i sprzedaje mi ich na kilka godzin po których moje życie nie jest już takie samo. Jest oczywiście bardziej wypełnione niezwykłymi wrażeniami i intensywne ale czasem zastanawiam się czy aby nie za bardzo. Dlatego na wypadek kolejnej awarii dzieciowej  postanowiłam się lepiej przygotować i wypisać sobie listę miejsc i atrakcji, które mogłabym sprawdzić z maluchami mojej siostry.

  • Atrakcje w ośrodkach kultury w mieście

dzieci 2Każdy ośrodek kultury w większym mieście ma zaplanowane zajęcia i różnego rodzaju atrakcje dla dzieci w wakacje. Wystarczy poszukać na stronie takiej instytucji albo na stronach poświęconych dzieciom. Z pewnością znajdziemy sporo propozycji dla maluchów w różnym wieku. Najlepszymi dniami tygodnia na wyciągnięcie dzieci z domów są weekendy. Wtedy dzieje się najwięcej, do tego można załapać się na festyny, festiwale i inne jarmarki podczas których prowadzone są warsztaty dla maluchów i dorosłych.

  • Klubokawiarnie

Klubokawiarnia to genialny wynalazek dla wszystkich dzielnych rodziców. Połączenie Sali zabaw z kawiarnią w której dzieci zajmą się sobą a rodzice będą mogli w spokoju napić się kawy i zjeść ciacho. Klubokawiarnia w mojej okolicy to mój plan awaryjny, z którego korzystam najczęściej jak jest brzydka pogoda. Dzieciaki są zadowolone więc jest super.

  • Sala zabaw i kino

Obie miejscówki znajdziemy najczęściej w centrach handlowych co oznacza, że mamy szansę zająć maluchy nawet na kilka godzin. Niektóre sale zabaw funkcjonują nawet jak przedszkole na godziny co oznacza, że możemy zostawić maluchy pod opieką wykwalifikowanej kadry. Takie rozwiązanie osobiście uważam za ostateczność ale dobrze wiedzieć, że taka opcja istnieje. Kino to kino. Wystarczy sprawdzić repertuar, kupić bilety, dużo popcornu i zabawa gwarantowana.

źródła obrazków: brainfundaacademy.com, kidshealthreference.com, www.pinterest.com

Dodaj komentarz