Wraz z przyjściem wiosny robimy gruntowne wiosenne porządki, jak na tą porę roku przystało. Takie gruntowne sprzątanie warto również przeprowadzić w swoich kosmetyczkach i toaletkach. Porządki w kosmetyczce pozwolą nam pozbyć się niepotrzebnych i przeterminowanych kosmetyków, które niepotrzebnie zalegają i zajmują miejsce albo szkodzą naszej skórze.

Porządki w kosmetyczce jak się do tego zabrać

Porządki w kosmetyczce należy rozpocząć od wyjęcia wszystkich akcesoriów i kosmetyków, a następnie je uporządkować i posegregować na dwie grupy: kosmetyki stosowane na co dzień oraz te na specjalne okazje. Następnie trzeba przejrzeć wszystkie rzeczy pod kątem ich przydatności do użycia i co najważniejsze ich daty ważności, która powinna znajdować się na opakowaniu. Na niektórych produktach znajdziemy też symbol małego otwartego słoiczka z liczbą oznaczającą miesiące w czasie których trzeba zużyć kosmetyk. Koniecznie trzeba też zwrócić uwagę, czy kosmetyki zachowały właściwy kolor i konsystencję, bowiem nieodpowiednie przechowywanie kosmetyków, np. otwartych lub w zbyt wysokiej temperaturze skraca okres ich przydatności. Kolejnym etapem porządków w kosmetyczce jest wyczyszczenie narzędzi do makijażu. Pędzle, puszki, gąbki etc. powinny być regularnie kąpane i czyszczone. Pędzle najlepiej przechowywać w specjalnym etui. Materiałowe kosmetyczki trzeba wyprać a inne pudełka, koszyczki, pojemniczki dokładnie wyczyścić i odświeżyć.

Uzupełnij kosmetyczne braki

Po gruntownych, wiosennych porządkach w kosmetyczce, bardzo często pojawiają się duże braki, dlatego trzeba je jak najszybciej uzupełnić, aby móc być piękną na wiosnę. Kosmetyczne zakupy trzeba robić rozsądnie i najlepiej korzystać z promocji, a tych w drogeriach jest pełno, można też zajrzeć do sklepów internetowych. W naszej kosmetyczce z do codziennego, wiosenno-letniego make up-u nie może zabraknąć następujących produktów: nawilżającego kremu lub bazy pod makijaż albo kremu tonującego typu BB, różu lub bronzera,  cieni do powiek, tuszu do rzęs, rozświetlacza w płynie, błyszczyka, pomadki oraz bibułek matujących.

 

Dodaj komentarz