Tusz do rzęs to jeden z podstawowych elementów kosmetyczki każdej kobiety. Nie wyobrażamy sobie make upu bez tego kosmetyku, a jednak nie wszystkie z nas wiedzą jak wykorzystać wszystkie jego możliwości aby oprawa naszych oczu stała się bardziej wyrazista, a spojrzenie zniewalające. Wybór tych kosmetyków jest przeogromny i bardzo często jest nam znaleźć ten najbardziej odpowiedni dla naszych rzęs.

Jaki tusz do rzęs wybrać?

Podczas wyboru tuszu do rzęs każda z nas musi się zastanowić jakie funkcje ma spełnić maskara. Musimy też przemyśleć, czy na co dzień oczekujemy takiego samego efektu jak na wielkie wyjście i jaka szczoteczka będzie najlepsza. Wybierać możemy wśród kosmetyków wydłużających rzęsy, pogrubiających, czy też podkręcających lub łączących wszystkie te właściwości w jednym produkcie. Wybór szczoteczki zależy już od naszych własnych upodobań, czyli od tego którym rodzajem najlepiej nam się pracuje. Część z nas lubi testować silikonowe szczoteczki o nietypowych kształtach, a część jest przywiązana do tradycyjnych, grubych szczoteczek o długim włosiu.

Jaja malować rzęsy?

Rzęsy należy malować bardzo delikatnie, za pomocą nieprzeterminowanych kosmetyków. Jeśli używamy zalotki, to należy nią podkręcić rzęsy zanim zostaną pomalowane. Kosmetyk utrwali efekt podkręcenia. Malowanie rzęs zaczynamy od ich nasady, wykonując zygzakowate ruch ku górze, aż po same końcówki rzęs. Bardzo ważne jest to, aby kosmetyk znalazł się tuż przy powiece, gdyż dzięki temu rzęsy wydaja się dłuższe, a całość makijażu staranniejsza. Jeśli nie wystarcza nam jedna warstwa tuszu do rzęs, to bez obaw możemy nałożyć kolejną. Oczywiście nie zapominamy o krótkich, małych rzęsach w wewnętrznych kącikach oczu oraz tych na dolnej powiece. Dolne rzęsy postarajmy się malować trzymając szczoteczkę pionowo, używając tylko samego jej czubka. Jeśli na naszych rzęsach pozostały grudki trzeba je przeczesać grzebykiem do rzęs lub czystą szczoteczką. Pamiętajmy, że zbyt wiele warstw tuszu do rzęs powoduje jego osypywanie. Aby przedłużyć trwałość tuszu do rzęs nie można tzw. „pompować’ powietrza do jego środka.

 

Dodaj komentarz