CH Osowa przyjazna dla czworonogów. Od teraz każdy klient będzie mógł odwiedzić galerię wraz ze swoim psem czy kotem. To kolejne miejsce na mapie Gdańska otwarte dla zwierzaków.

Centrum Handlowe Osowa, znajdujące się tuż przy obwodnicy Trójmiasta, tworzy ponad 48 marek. Do większości z nich będzie teraz można wejść ze swoim czworonożnym ulubieńcem. Specjalne oznakowanie na witrynach i drzwiach sklepów „psy mile widziane” wskazuje, że dany butik nie ma nic przeciwko wizycie zwierzęcia. Wyłączone z odwiedzin pozostaną sklepy spożywcze, strefa restauracyjna oraz nieliczne butiki i punkty usługowe, które zadecydowały indywidualnie o braku takiej możliwości.

 

Zasady i dobre maniery

Wejście do centrum ze zwierzakiem wymaga dostosowania się do kilku zasad, które ujęte są w regulaminie dla klientów. Najważniejszą sprawą jest bezpieczeństwo: psy muszą być na smyczy oraz posiadać kaganiec na pysku, a koty muszą znajdować się w nosidle. Decydując się na towarzystwo czworonoga, właściciele biorą pełną odpowiedzialność za zachowanie i czystość swojego pupila. Aby wizyta była przyjemna dla wszystkich, zarówno dla klientów ze zwierzętami, jak i bez nich, warto zadbać by pupil był spokojny i nie budził niepokoju innych odwiedzających.

Gdzie nie wejdziemy z psem i kotem?

Miejsca, do których pupile nie będą miały wstępu to strefa restauracyjna oraz lokale prowadzące sprzedaż artykułów spożywczych, m.in. hipermarket Auchan. Ze względów sanitarnych są to przestrzenie, gdzie obowiązuje zakaz wejść ze zwierzęciem określony przepisami ogólnymi. Ponadto są sklepy, które indywidualnie nie wyrażają zgody na odwiedziny psa czy kota. Zawsze wyjątkowo traktowany będzie pies przewodnik, który towarzyszy na smyczy osobie niepełnosprawnej – niewidomej lub niedowidzącej – on ma prawo przebywać ze swoim opiekunem w każdym miejscu.

Miejsce przyjazne dla psa i kota

„Psy i koty często towarzyszą nam w trakcie całego dnia, również w podróżach i codziennych obowiązkach. Dlatego wychodzimy naprzeciw naszym klientom mającym dylemat czy zostawiać pupila w domu samego czy przed sklepem w aucie. Od teraz wystarczy smycz i kaganiec dla psa oraz nosidło dla kota aby odwiedzić nasze lokale. Dzięki temu właściciele nie będą musieli rozstawać się z milusińskimi, a one będą miały nie lada atrakcję z odwiedzin” – komentuje dyrektorka CH Osowa, Aleksandra Słowińska.

 

Gorące lato bezpieczne dla pupili

Możliwość wprowadzenia psa i kota na teren CH Osowa jest szczególnie ważna w okresie letnim. Psy szczególnie źle znoszą wysokie temperatury, bo nie mają gruczołów potowych, a przez to ich naturalna zdolność chłodzenia organizmu jest ograniczona. Zwierzak oddaje nadmiar ciepła pyskiem, czyli po prostu zieje. Łatwiej się więc przegrzewa. Szczególnie należy uważać w przypadku starszych psów, gdyż często chorują na nadciśnienie i serce. Jeżeli zwierzak podróżuje autem, nie należy zostawiać go bez wody i bez opieki w czasie upału. W CH Osowa pupile mogą napić się świeżej wody przy wejściu do centrum i bez problemu towarzyszyć właścicielowi w trakcie zakupów.

Shopping także dla milusińskich

Czworonogi oczywiście mają wstęp do sklepów z ofertą specjalnie dla nich. Bogaty asortyment specjalistycznych karm i przysmaków oraz akcesoriów do pielęgnacji, zabawy i spacerów, znajdują się w ZOO Delikatesy, a także w sklepie „Pupilsi – Świat Psa i Kota”. Ten ostatni oferuje możliwość wygrawerowania zawieszki z adresem na obrożę oraz usługi behawiorystyczne. Od teraz bardziej wymagający milusińscy sami mogą robić swoje zakupy.

Dodaj komentarz