Dziecko to wyjątkowy domownik, któremu rodzice chcą zapewnić maksymalny komfort, odpowiednie warunki do życia, nauki, zabawy, spotkań z rówieśnikami. Jednym z elementów, który wpłynie na maksymalne zadowolenie dziecka, jest posiadanie własnego pokoju. Pięciolatka to osoba, dla której aranżacja musi być po prostu przemyślana. Co warto kupić i jakie rozwiązania zastosować, aby ta przestrzeń była estetyczna, funkcjonalna, komfortowa w codziennym użytkowaniu?

Pokój dziecka jest miejscem wyjątkowym oraz pomieszczeniem, które przede wszystkim powinno być dopracowane pod każdym względem, zarówno kolorystycznym, jak również oświetlenia, mebli, dodatków. Im więcej czasu poświęcimy na to, aby wybrać rozwiązania, tym bardziej możemy być pewni tego, że nasz najukochańszy domownik, będzie zadowolony.

Odpowiednia aranżacja sprawi, że dziecko w pokoju będzie miało odpowiednią przestrzeń do spania, do relaksu, nauki, zabawy, spotkań z rówieśnikami. Co powinno być w pokoju pięciolatki?

Odpowiednia kolorystyka i dekoracje ścian

Dekoracja ścian to jedna z ważniejszych rzeczy, o którą musimy zadbać. Ściany najlepiej pomalować plamoodporną farbą, która pozwoli na łatwe usuwanie zabrudzeń. Możemy również zastosować tapety dekoracyjne, panele tapicerowane, drewno.

Kolorystyka powinna być spokojna, ciepła, tworzyć poczucie bezpieczeństwa.

Meble bez ostrych kantów

Do mebli należy zaliczyć oczywiście wygodne łózko, szafę na ubrania, specjalne szafki na książki, zabawki, inne przedmioty, które służą do atrakcyjnego spędzania wolnego czasu. Nie można również pominąć wygodnego biurka.

Meble mogą być klasyczne, jak również stylizowane. Producenci oferują na przykład meble, które wzorowane są na popularnych bohaterach z baje lub filmów. Dobrym przykładem takiej bajki, która jest uwielbiana przez dzieci, jest Kraina Lodu. Meble powinny być oczywiście stabilne, trwałe, bezpieczne, w miarę możliwości nie powinny posiadać ostrych kantów. Wielkim plusem jest ich łatwość w utrzymaniu czystości.

Atrakcyjne tipi oraz inne artykuły do zabawy

Dziecko powinno spędzać czas kreatywnie. Warto kupić takie wyposażenie pokoju, dzięki któremu nasza pociecha będzie mogła bawić się dokładnie tak, jak chce. Warto pomyśleć o zakupie takiego wyposażenia, jak:

– tipi wraz z niezbędnymi akcesoriami,
– klocki lego,
– huśtawka,
– domek dla lalek,
– basenik ogrodowy wraz z piłeczkami,
– zabawki sensoryczne,
– drabinka gimnastyczna.

Dodaj komentarz