Zadbane paznokcie nie zawsze muszą oznaczać jeden, nudny kolor. Dostępne techniki i zdobienia sprawiają, że manicure może stać się małym dziełem sztuki. Jakie ozdoby warto wykorzystać?

W jaki sposób można ozdabiać paznokcie?

Dzisiaj możliwości stylizacji paznokci jest naprawdę wiele. Oprócz tradycyjnych lakierów do malowania można wykorzystać również lakiery hybrydowe, utwardzane w specjalnej lampie, które odznaczają się dużą trwałością. Można również wykonać manicure z wykorzystaniem akrylu lub żelu. W każdej z tych metod można zastosować różnego rodzaju ozdoby na paznokcie, których wybór jest bardzo szeroki. Popularne są naklejki lub kryształki, które nie sprawiają dużej trudności podczas aplikacji i poradzi sobie z tym nawet początkująca stylistka, lub osoba wykonująca manicure samodzielnie.

Bardzo ładny efekt dają również pyłki oraz brokaty, które wtarte w płytkę paznokcia pozwalają uzyskać migoczące wykończenie. Dla osób bardziej wprawionych polecane są folie oraz płatki, które należy zatopić w jednej z warstw nakładanych lakierów. Doświadczone stylistki potrafią z pomocą specjalnych lakierów i małych pędzelków namalować odręcznie dowolny wzór na paznokciu.

Manicure w domu czy w salonie?

Każda z pań ma możliwość podjęcia decyzji o tym, czy manicure wykonywać w domu, czy w salonie kosmetycznym. Profesjonalna stylistka paznokci doradzi w wyborze odpowiedniego kształtu paznokci oraz wykona pełny manicure, a nawet mocno przedłuży paznokcie. Możliwe jest także wykonanie dowolnego, nawet najbardziej fantazyjnego zdobienia, a cały zabieg będzie wykonany w krótszym czasie. Nie oznacza to jednak, że manicure wykonany w domu jest gorszy. Wystarczy jedynie zaopatrzyć się w niezbędne sprzęty i akcesoria. Podstawą jest jednorazowy zestaw do manicure, który pozwoli odpowiednio przygotować płytkę paznokcia, przez co lakier będzie się lepiej trzymał. W przypadku wykonywania manicure za pomocą materiałów światłoutwardzalnych należy zaopatrzyć się również w specjalną lampę.

Dodaj komentarz