Trądzik, zaskórniki i wągry oraz inne problemy skóry twarzy to nie tylko zmora nastolatków w okresie dojrzewania, to problem wielu osób dojrzałych. Niestety trądzik dorosłych to także mój problem, z którym nie jest mi się tak łatwo uporać. Pocieszania nie dodaje fakt, że ponad połowa Polek w moim przedziale wiekowym również zmaga się z tą dolegliwością. Nawet kobiety około 40 roku życia także walczą z trądzikiem.

Co należy wiedzieć o trądziku dorosłych?

Trądzik dorosłych przebiega inaczej niż trądzik u nastolatków i dlatego warto wiedzieć jak należy z nim walczyć. Trądzik u osób dorosłych rozwija się stopniowo i zazwyczaj występuje na podbródku, żuchwie oraz szyi i ma łagodną lub umiarkowaną formę. Najczęściej objawia się on pod postacią stanów zapalnych i czerwonych krost. Zaskórnik zamknięta albo otwarte występują rzadziej niż u nastolatków. Niekiedy pojawiają się ropne krosty. Trądzik dorosłych jest wywoływany głównie przez zmiany hormonalne oraz stres, istotne są też uwarunkowania rodzinne. Palenie tytoniu, niewłaściwa dieta, przyjmowanie niektórych leków, czy też zbyt długa ekspozycja na słońce może powodować zaostrzenie objawów trądziku. Trądzik u osób dorosłych zwłaszcza u kobiet znacznie wpływa na pogorszenie nastroju i samooceny. Każda z nas wie jak bardzo psuje humor pryszcz na środku czoła.

Jak leczyć trądzik dorosłych?

Leczenie trądziku dorosłych często wymaga zastosowania wielu metod. Podstawą jest oczywiście regularne oczyszczanie skóry twarzy, za pomocą odpowiednio dobranych kosmetyków i preparatów. Często wymaga zmiany nawyków żywieniowych oraz rzucenia palenia, zmiany stylu życia, unikania stresu (chociaż to bardzo trudne). Kiedy pomimo podjętych prób walki z trądzikiem on nadal powraca i nie chce ustąpić, koniecznie trzeba wybrać się do dermatologa, który wskaże odpowiednie metody leczenia oraz przepisze właściwe leki. Warto też odwiedzać salon kosmetyczny i poddawać się zabiegom takim jak mikrodermabrazja. Maseczki oczyszczające i peelingi również powinny wspomóc leczenie. Jednak w walce z trądzikiem dorosłych najlepiej stosować preparaty apteczne np. Skioren: http://www.skinoren.pl/pl/tradzik-doroslych/. W aptekach znajdziemy wiele produktów, które pomogą nam w tej trudnej walce.

Uwaga! Powyższa porada jest jedynie sugestią i nie może zastąpić wizyty u specjalisty. Pamiętaj, że w przypadku problemów ze zdrowiem należy bezwzględnie skonsultować się z lekarzem!

Źródło obrazka wyróżniającego: www.skinoren.pl

Dodaj komentarz