Łupież pstry jest chorobą grzybiczą skóry. Występuje ona na skórze. Wywoływana jest ona przez drożdżaki z grupy Malassezia. Najczęściej dotyka ona osoby młode, które charakteryzuje nadmierna potliwość. Zdarza się również, że na łupież pstry skarżą się dzieci oraz osoby starsze. Najczęściej na łupież pstry uskarżają się mieszkańcy krajów tropikalnych bądź subtropikalnych ze względu na to, że rozwojowi drożdżaków sprzyjają panujące tam wysokie temperatury i wilgotność. Ułatwiony rozwój tego rodzaju grzybów występuje również między innymi w polskim klimacie umiarkowanym w okresie letnim.
Łupież pstry – objawy choroby
Objawy choroby mogą się również pojawiać w wilgotnym okresie jesienno – zimowym. Łupież pstry to choroba zakaźna, na jej pojawienie się ma wpływ szereg czynników predysponujących takich jak:
zmiany hormonalne,
otyłość,
zaniżona odporność organizmu,
zbyt częste wizyty w solarium
Łupież pstry w początkowej fazie rozwoju objawia się wysypką oraz małej wielkości jasnoróżowymi bądź beżowymi plamkami, które następnie ciemniejąc, stają się brązowe. Wraz z postępowaniem choroby małe plamki zaczynają być większych rozmiarów, a w efekcie łączą się. W takim stadium choroby pacjenci mogą odczuwać niemały dyskomfort. Wstydzą się wyjść do ludzi ze względu na nieestetyczny wygląd swojej skóry. Dlatego też warto walczyć z łupieżem pstrym odpowiednio wcześnie, aby później uchronić się przed tego rodzaju nieprzyjemnymi konsekwencjami. W poniższym artykule przedstawimy Państwu najlepszy sposób na walkę z łupieżem pstrym. Chodzi tutaj o maść na łupież pstry.
Jaka powinna być maść na łupież pstry?
Maść na łupież pstry powinna charakteryzować się posiadaniem całej gamy składników, dzięki którym choroba zostanie maksymalnie szybko zażegnana. Przede wszystkim w jej składzie powinien być klotrimazol bądź flukonazol. Wysokim poziomem skuteczności wykazuje się również terbinafina. Powyższe składniki pomagają zwalczać powstałe ogniska grzybicze. Wysoce skuteczne w walce z łupieżem pstrym są następujące składniki: siarczek selenu, siarczan sodowy, pirytonian cynku i roztwór glikolu propylenowego. Mając łupież pstry maść bez recepty można dostać bez żadnego problemu w każdej aptece. Ich wybór w każdym tego rodzaju punkcie jest bardzo szeroki i zróżnicowany.
Efekty terapii maścią
Maść na łupież pstry powinna być stosowana jak najwcześniej. Wówczas efekty rozpoczętej kuracji będą widoczne znacznie szybciej niż w przypadku, gdy zaczniemy ją stosować w zaawansowanej fazie choroby. Wszystko również zależy w tym przypadku od indywidualnych predyspozycji każdego organizmu. Warto również mieć na uwadze, aby stosować najlepiej kilka metod leczenia jednocześnie. W przypadku gdy stosowana maść na łupież pstry nie przyniesie oczekiwanych rezultatów leczenia, warto skorzystać z innych metod.
Pozostałe metody leczenia łupieżu pstrego
Na łupież pstry leczenie maść to nie jedyna opcja, jaką mamy do wyboru. Można również skorzystać z szeregu innych metod. Chodzi tutaj o:
szampony oraz mydła, które w składzie mają kwas salicylowy,
środki doustne, które działają przeciwgrzybiczo,
środki, które w składzie posiadają selen
Podsumowanie
Łupież pstry może na stałe zniszczyć nasze samopoczucie oraz samoocenę przez pojawienie się szeregu niekorzystnie wyglądających na skórze zmian. Dlatego też warto jak najszybciej rozpocząć walkę z chorobą, wykorzystując do tego celu różne metody. Oprócz sposobów konwencjonalnych warto również przetestować domowe metody leczenia łupieżu pstrego. U wielu pacjentów przynoszą one oszałamiające efekty.