Ciało człowieka nieustannie zmienia się wraz z upływającym czasie. Dotyczy to szczególnie cery, która u osób po 30 może nie być już tak dobrze wyglądająca i elastyczna, jak miało to miejsce w przeszłości. Można jednak coś na to zaradzić. Wystarczy postawić na dobry krem do twarzy i regularną jej pielęgnację. Jak więc wybrać odpowiedni krem do twarzy po 30?

Gdzie kupić dobry krem do twarzy po 30?

Dobre kremy, które przydadzą się osobom po 30, warto szukać w wielu różnych miejscach. Dość prostym wyborem jest drogeria. Powody są oczywiście dość proste, gdyż to drogerie mogą pochwalić się bardzo bogatym asortymentem kosmetyków, czy też tym, że mają naprawdę atrakcyjne ceny. Drogeria to jednak jedno z dwóch naprawdę dobrych miejsc na zakup dobrego kremu do twarzy.

Dowolny krem dla osób po 30, czy to krem nawilżający, czy też mający hamować procesy można bowiem dostać również w aptece. Wiele osób nie wie, lecz apteki oferują nie tylko lekarstwa, ale też właśnie różne specjalistyczne kosmetyki, które mają mieć określone działanie. 

Jak wybrać odpowiedni krem do twarzy po 30?

Wiek 30 lat dla wielu osób zaczyna być prawdziwą katastrofą. Mimo tego, że wtedy wciąż jest się dość młodym, to najpewniej ma się za sobą już pierwsze procesy starzenia, które potrafią naprawdę skutecznie podkopać pewność siebie. Dlatego właśnie tak ważny jest wybór dobrych kosmetyków, które pozwolą na ich spowolnienie przynajmniej w wypadku cery, która ma zazwyczaj spory wpływ na wygląd. 

Przede wszystkim trzeba zwrócić uwagę na to, by używane kremy do twarzy pozwalały na właściwe odżywienie i nawilżenie skóry. Z tego powodu powinny one zawierać składniki, takie jak retinol, niacynamid, witamina E, witamina C, czy też inne substancje w postaci kwasu hialuronowego, ceramidów, peptydów, koenzymu Q10 oraz różnych kwasów AHA. 

W ten sposób skóra nie będzie miała takich problemów jak nadmierna produkcja sebum, wysoka wrażliwość na czynniki zewnętrzne w tym na temperatury, czy też szybkie przesuszanie się. Krem do twarzy powinien więc ją nawilżać, a także umożliwiać tworzenie skutecznej warstwy lipidowej, która pozwala utrzymać odpowiednią ilość wody w skórze. 

Zarówno po 30, jak i tak naprawdę w każdym wieku nie można też zapominać o jeszcze jednym kremie. Mowa tu o kremie z filtrem, który będzie chronić skórę przed negatywnym wpływem promieniowania słonecznego. Potrafi ono bowiem powodować nawet i zwiększone ryzyko powstawania nowotworów, w tym czerniaka, a także nadmierna ekspozycja na promienie słoneczne sprawia, iż skóra szybciej się wysusza oraz pojawiają się na niej zmarszczki. 

Dodaj komentarz