Lawendowe pola Marsylii, to widok który zapiera dech w piersi, a jednocześnie uspokaja. Lawenda od wieków znana jest ze swoich właściwości uspokajających, odprężających i ułatwiających zasypianie. Dlatego w naszej toaletce powinien znaleźć się olejek lawendowy, który zawiera ponad 40 aktywnych składników, dla naszego ciała i ducha.

Olejek lawendowy na nerwy i nie tylko

Obecny styl życia większości populacji na całym świecie jest niezwykle stresujący. Stres ma negatywne działanie na cały nasz organizm, sprawia również, że nasza skóra nadmiernie się napina, a ściągnięta skóra głowy jest niewystarczająco dotleniona. Taki stan jest przyczyną nadmiernego wypadania włosów. Dlatego też eksperci w tym temacie zalecają masaże głowy, które pozwalają pozbyć się uczucia napięcia. Do takich masaży idealnie nadaje się olejek lawendowy, który ma działanie: łagodzące, odkażające, uspokajające i rozkurczające. Olejek lawendowy przez stulecia był najważniejszym składnikiem perfum. Działanie tego olejku jest niesamowite gdyż pasuje do tego, czego w danej chwili potrzebujemy, o danej porze dnia, a także do nastroju. Wieczorem za sprawą olejku lawendowego poczujemy się rozluźnieni i wyciszeni, zrelaksowani, co pomorze nam zasnąć. Natomiast rano odświeży i doda energii do działania. Stosując olejek lawendowy po południu złagodzimy napięcie mięśni, a do tego lawendowy zapach działa przeciwbólowo. Można o nim powiedzieć, że jest naturalnym antydepresantem, gdyż skutecznie poprawia nastrój i przywraca harmonię oraz pogodę ducha.

Inne zastosowanie lawendy

Lawenda posiada nie tylko właściwości uspokajające i odprężające. Ceniona jest także za te kosmetyczne i lekarskie. Kwiaty lawendy nie są wyłącznie piękną ozdobą (zarówno cięte jak i suszone) są również cenionym ziołem. Kosmetyki z dodatkiem olejku lawendowego działają kojąco na suchą, delikatną i podrażnioną skórę, przyśpieszają regenerację i łagodzą podrażnienia. Lawenda i olejek z lawendy stosowany jest do produkcji mydła. Saszetki z suszoną lawendą wkładane do szaf i szuflad mają za zadanie odstraszać mole i nadawać piękny zapach ubraniom i bieliźnie.

Dodaj komentarz