Fala uderzeniowa, nazywana też falą akustyczną, to coraz bardziej popularna metoda redukcji cellulitu stosowana w gabinetach medycyny estetycznej. Co warto wiedzieć o tej innowacyjnej technologii?

Czym jest fala uderzeniowa?

Fala uderzeniowa to technologia, która zapoczątkowana została w fizjoterapii. Od dłuższego czasu obecna jest też w medycynie estetycznej i z powodzeniem stosowana jest w redukcji cellulitu. Terapia falą akustyczną (ang. Acoustic Wave Therapy, w skrócie AWT) odznacza się wyjątkową siłą i zasięgiem działania.

Zastosowanie fali uderzeniowej jest wyjątkowo bezpieczne. Nie ma ryzyka przegrzania tkanek, ponieważ fale działają w wyniku podciśnienia wytwarzanego po kontakcie ze skórą, nie dając efektu termicznego, dzięki czemu zabiegi można powtarzać nawet w kilkudniowych odstępach.

Jak działa fala uderzeniowa na cellulit?

Obecnie coraz więcej kobiet zmaga się z problemem cellulitu. Jest to charakterystyczne zaburzenie w strukturze skóry, które przypomina pomarańczową skórkę i tak też nazywane jest potocznie. Początkowe fazy cellulitu można z powodzeniem pokonać prostymi sposobami np. masażami, natomiast bardziej zaawansowane (stopień III i IV) wymaga zazwyczaj zastosowania specjalistycznych zabiegów, takich jak zabieg falą uderzeniową, dostępny w warszawskiej Klinice Miracki pod nazwą Storz Medical.

Zabiegi falą uderzeniową powodują rozbicie podskórnej tkanki tłuszczowej, odpowiedzialnej za powstawanie „pomarańczowej skórki”. Następuje zmniejszenie objętości komórek tłuszczowych poprzez ich rozpad. Uszkodzone komórki zostają usunięte z organizmu przez usprawniony i wzmocniony układ limfatyczny. Ponadto technologia ta wpływa na przemodelowanie włókien kolagenowych skóry. Wszystko to razem przyczynia się do skutecznej redukcji cellulitu, nawet w zaawansowanej formie, czyli III i IV stadium zwłóknienia. W fizjoterapii wysoka skuteczność fal akustycznych wykorzystana jest w leczeniu schorzeń ścięgien i mięśni.

Sam zabieg wykonywany jest przez kosmetologa i nie wymaga znieczulenia. Specjalista nakłada żel USG, który zwiększa skuteczność dotarcia fal w wybrany obszar. Kolejno wykonuje zabieg poprzez przyłożenie głowicy urządzenia w miejsce poddawane regeneracji. Jedna sesja zabiegowa trwa zwykle około 30 minut.

Zabieg falą uderzeniową – efekty

Pierwsze efekty po zastosowaniu fali uderzeniowej pojawiają się już po kilku dniach. Po 2-3 miesiącach pojawia się efekt finalny w postaci znacznej lub całkowitej eliminacji cellulitu oraz ujędrnienia i wygładzenia skóry.

Zastosowanie fali akustycznej pozwala na wielowymiarowe wymodelowanie sylwetki:

  • redukcję cellulitu,
  • redukcję komórek tłuszczowych,
  • zmniejszenie miejscowej otyłości,
  • ujędrnienie zwiotczałej skóry,
  • poprawę mikrokrążenia,
  • przyspieszenie metabolizmu tkankowego,
  • wzmocnienie tkanki łącznej,
  • pobudzenie produkcji kolagenu w skórze,
  • lifting,
  • drenaż limfatyczny.

Przeprowadzenie kilku zabiegów w krótkich odstępach przyśpiesza działanie i zwiększa skuteczność terapii. Zazwyczaj wykonuje się 5-10 sesji, ale ostateczny plan zabiegów ustala kosmetolog na podstawie wywiadu z pacjentem. Dla wzmocnienia efektów zaleca się zwiększenie spożycia wody oraz regularną aktywność fizyczną.

Zabieg ten sprawdza się również jako element terapii łączonych i wówczas można uzyskać spotęgowany efekt modelowania sylwetki. Można wykonać  go jednocześnie z terapiami, poprawiającymi stan skóry, jak np. Hydrafacial, endermologia, liposukcja, Alidya, Aqualyx. Zabieg ten można wykonywać też bezpośrednio po kriolipolizie Cooltech.

W razie innych pytań na temat skutecznego usuwania cellulitu zapraszamy do kontaktu ze specjalistami z Kliniki Miracki w Warszawie.

Dodaj komentarz