Każdego dnia widzimy sporą ilość osób, które biegają, grają w piłkę nożną, jeżdżą na rowerze czy też chodzą na spacery. W ostatnich latach powstała ogromna liczba siłowni, które przeważnie są wypełnione rano i wieczorem. Na pewno pojawił się pewien kult ciała, który być może czasem zakrawa o perfekcję i nawet delikatny fałsz, natomiast sam fakt dbania o sylwetkę i zdrowie jest czymś chwalebnym. Aktywność fizyczna ma wiele zalet, więc postanowiliśmy dokładnie się jej przyjrzeć i zachęcamy do zapoznania się z naszym tekstem.

Aktywność fizyczna to przede wszystkim troska o zdrowie

Jednym z naszych największych wrogów jest lenistwo. Dotyczy to przede wszystkim osób pracujących na stanowiskach biurowych, gdzie ilość kroków i cała aktywność fizyczna jest sprowadzona do minimum. Często okazuje się, że takie osoby w przyszłości są narażone nie tylko na choroby związane z nieodpowiednio przyjętą postawą podczas pracy, ale również z brakiem większego wysiłku. Zaczynają pojawiać się dodatkowe kilogramy, które wskutek braku aktywności zaczynają rosnąć. Warto zatem utrzymywać swoją wagę nie tylko poprzez rozsądne odżywianie się, ale również ruch w postaci biegania, jazdy na rowerze czy zapisaniu się na siłownię.

Sporą zaletą aktywności fizycznej jest to, że pomaga rozbudować ciało. Szczególnie widać to na siłowniach, gdzie przeważnie panowie okupują strefę wolnych ciężarów. Powrót do aktywności wymaga czasem mocnej motywacji, więc jeżeli wracamy do ćwiczeń po latach, to róbmy to stopniowo, ale pamiętajmy, by się nie zniechęcać. Sama siłownia jest naprawdę dobrym miejscem, ponieważ można tam znaleźć bieżnie, rowerki, wymienione jest wolne ciężary, ale również i ćwiczenia grupowe, na które zazwyczaj uczęszczają panie, bo jest to fitness, aerobik czy specjalistyczne zajęcia z wykorzystaniem różnych akcesoriów jak gumy czy piłki.

Ruch pozwala odpocząć również psychicznie

Obowiązki każdego dnia bywają męczące, a niektórych z nas potrafią dobić. Problemy rodzinne czy te natury zawodowej sprawiają, że po wyjściu z pracy przeżywamy je nadal. Nie jest to nic dziwnego, natomiast trzeba powiedzieć, że nie można się wiecznie załamywać i należy robić wszystko, aby ruch wykorzystać do tego, żeby się solidnie zmęczyć i zapomnieć o wszystkich problemach. Pokonując przeszkody na siłowni jesteśmy w stanie czerpać motywację, aby i w naszym życiu było nam lepiej. Wtedy czujemy się silniejsi i wiemy, że „co nas nie zabije, to nas wzmocni”, a nie musimy dodawać, że taki człowiek czuje się po prostu pewniejszy.

Obciążenie psychiczne na nasze życie potrafi wpływać destrukcyjnie, bo choroby cywilizacyjne XXI wieku przeważnie wiążą się ze sferą psychiczną. Uprawianie sportu ma wiele zalet czysto społecznych takich jak: możliwość poznania nowych osób, przebijania swoich barier, otworzenie się na ludzi, a to na dobrą sprawę nie wszystko. Sport sprawia, że wydziela się hormon szczęścia, a my sami nabieramy motywacji do walki z naszymi problemami i pokazujemy, że się nie poddamy, tylko stawiamy nim czoła. Jest tak wiele rodzajów aktywności, że zdecydowanie każdy może znaleźć coś dla siebie.

Dodaj komentarz