palety 1Znajomy zainspirował mnie do zrobienia sobie mebli z palet. Tak, takich palet, na których upakowane są różnego rodzaju towary i które przewożone są w magazynach przez wózki widłowe. Pewnie wielu z was takie gadżety nie kojarzą się z domowym zaciszem, prawda? Mnie też się nie kojarzyły dopóki nie zobaczyłam jak wyglądają takie realizacje. Okazuje się, że obecnie meble z palet można znaleźć nawet w kawiarniach. Znajomy ma na paletach materac, zrobił sobie regał, stolik kawowy i meble na balkon. Zauważyłam też, że oprócz palet wykorzystuje się też bardzo często skrzynki. Takie drewniane – na jabłka. Może bez pomalowania wyglądają trochę smutno ale jak się je pociągnie farbą (np. białą) to wyglądają już naprawdę efektownie. Widziałam je w kawiarniach, a nawet w sklepie eko. Jak pomysł spodobał się Wam tak jak mnie i chcielibyście zrobić sobie np. meble na balkon to:

– musicie kupić palety – najlepiej nowe o wymiarach 120×80

– musicie je wygładzić papierem ściernym, połączyć za pomocą plastikowych pasków i pomalować

Jeśli chcielibyście samodzielnie przygotować na nie poduchy to przydałaby się jeszcze gąbka tapicerska o grubości 10 cm i materiał do uszycia pokrowców.

palety 2Realizacja tego projektu może być niezłym wyzwaniem ale uważam, że warto się trochę pomęczyć dla fajnego rezultatu. Takie samodzielnie przygotowane meble będą nie tylko powodem do dumy ale też dużą oszczędnością ponieważ meble ogrodowe kosztują naprawdę sporo (zazwyczaj ok. 1000 zł). Natomiast meble z palet to koszt ok 200-300 zł. Znajomy jest bardzo zadowolony i ma w planach realizację zleceń dla swoich rodziców.

źródła obrazków: kitchencoolidea.co, www.pinterest.com, palletfurnitureideas.blogspot.com

Dodaj komentarz