Wiosna już tuż tuż, a większość z nas nie jest na nią w pełni gotowa. Chociaż marzymy już o lekkich zwiewnych strojach, to często nasza figura nie jest jeszcze „typowo wiosenna”. Wystający brzuszek to zmora wielu pań, niestety walka z zimową oponką nie jest łatwa i szybka. 

Wystający brzuszek – przyczyny

Zazwyczaj za wystający brzuszek odpowiada nadmiar tkanki tłuszczowej, która jest efektem niewłaściwej diety. Jednak brak płaskiego brzucha nie zawsze jest spowodowany nadmiernym apetytem i małą aktywnością fizyczną, niekiedy wystający brzuch, to efekt niewydolnego mięśnia poprzecznego brzucha. Mięsień poprzeczny brzucha, to swoisty gorset dla naszych organów wewnętrznych. Dlatego jeśli rozpoczynamy trening na płaski brzuch, to koniecznie trzeba dodać ćwiczenia na głębokie mięśnie brzucha. Kolejną przyczyną wystającego brzuszka może być chroniczne skrócenie  mięśnia lędźwiowego, gdyż wpływa to na nieprawidłowe ustawienie miednicy oraz rozluźnienie mięśnia prostego brzucha, co w konsekwencji powoduje efekt wystającego brzucha. Kolejnym powodem wystającego brzuszka jest rozstęp mięśnia prostego brzucha. W większości dotyczy on kobiet, które urodziły dziecko, ale pojawia się też u osób, także mężczyzn u których nasila się niewydolność mięśni skośnych brzucha.

Jak pozbyć się wystającego brzuszka?

ćwiczenia na wystający brzuszek

Aby pozbyć się zbędnych kilogramów z okolicy bioder trzeba zacząć ćwiczyć oraz przejść na dietę. W sprawie doboru ćwiczeń i diety najlepiej o poradę zwrócić się do specjalisty. Nie można szybko się zniechęcać, gdyż efekt będzie widoczny dopiero po kilku tygodniach. Podstawą jest regularna aktywność fizyczna. Podstawą walki o piękny, płaski brzuch jest spożywanie 5 posiłków dziennie, o przybliżonych porach oraz picie dwóch litrów wody. Ponadto trzeba zachować właściwą postawę ciała. Prostując się zmuszamy nasze mięśnie do pracy i sylwetka od razu wygląda lepiej. Ważne aby też dużo i często się uśmiechać, bowiem śmiech rozładowuje stres i pobudza mięśnie brzucha do działania. Odpowiednia dawka snu jest także istotna, gdyż pięć godzin snu zwiększa ryzyko otyłości brzusznej, a już siedem godzin snu wspomaga walkę o płaski brzuch.

Dodaj komentarz