Święta to nie tylko czas gorączkowego poszukiwania prezentów dla najbliższych ale też odpowiednia okazja do wyluzowania się i złapania fajnego klimatu. Nie ma nic lepszego od zalegania w ciepłym łóżku z kawką i kotem oraz oglądania dawno nie widzianych świątecznych hitów filmowych. Ja w tym roku obejrzałam już 3 i planuję spędzić jeszcze kilka wieczorów na odgrzewaniu kolejnych. Poniżej moje 2 propozycje, które wszyscy na pewno kojarzą. No dobrze, na pewno kobiety 😉

  • Holiday

swieta-2Trochę zakręcona komedia romantyczna z Cameron Diaz i Kate Winslet w rolach głównych. Jeśli wspomnę, że dodatkowo na ekranie pojawia się Jude Law, to na pewno wielbicielki jego wdzięków i talentu będą chętne do obejrzenia tego filmu. Nie chcę opowiadać zbyt wiele fabuły ale generalnie pomysł na film jest taki, że dwie kobiety, którym nie poszczęściło się w życiu pod względem miłości, postanawiają zamienić się swoimi domami (i trochę życiem) na czas Bożego Narodzenia. Grana przez Cameron Diaz producentka trafia więc do małego, uroczego domku w Wielkiej Brytanii, a bohaterka kreowana przez Kate Winslet ma nagle do dyspozycji luksusową willę w Los Angeles. Brzmi, jak bajka, prawda? Jest śmiesznie, romantycznie i świątecznie. Polecam wszystkim.

  • To właśnie miłość

swieta-1Komedia z plejadą hollywoodzkich gwiazd, takich jak Hugh Grant, Emma Thompson, Liam Neeson, Keira Knightley czy Colin Firth. Muszę przyznać, że przez kilka lat miałam złe zdanie o tej komedii i zupełnie nie rozumiałam jej fenomenu. Problem polegał  na tym, że nigdy nie obejrzałam jej od początku do końca, zawsze zaczynałam od środka więc nie kojarzyłam wszystkich faktów. Dopiero w tym roku obejrzałam całość i muszę przyznać, że to naprawdę fajna, ciepła komedia. Film opowiada o miłosnych i życiowych perypetiach bohaterów przed zbliżającymi się świętami. Jest czasami dziwnie i zaskakująco ale generalnie klimat tego filmu jest bardzo ciepły. Z przyjemnością obejrzę go za rok.

źródła obrazków: Kultura – Gazeta.pl, NaszeMiasto.pl, Sofeminine.co.uk

Dodaj komentarz