Zdecydowana większość z nas kojarzy noszenie czapek z porą letnią, gdy chronimy naszą głowę przed szkodliwym działaniem promieni słonecznych. Niemniej jednak okazuje się, że czapki z daszkiem do biegania możemy wykorzystać również o innych porach roku. Idealnie sprawdzają się jesienią oraz wczesną wiosną, gdy słońce nie jest jeszcze ostre, jednak biegaczom już daje się we znaki.

Czapka z daszkiem – akcesorium, które musi posiadać każdy biegacz!

Czapka z daszkiem do biegania została zaprojektowana w taki sposób, aby uprzyjemnić nam trening, a jednocześnie dobrze chronić przede wszystkim naszą głowę, a także nasze oczy. Co prawda wszyscy uwielbiamy słońce i ciepło, jakie daje, jednak podczas treningu może stać się ono wyjątkowo uporczywe. Oczywiście, możemy biegać również w pomieszczeniu, na bieżni, jednak wielu z nas nie potrafi odmówić sobie treningów pod chmurką. Wtedy też z pomocą przychodzi czapka z daszkiem do biegania. Zapobiega ona negatywnemu działaniu promieni słonecznych, chroniąc naszą głowę przed przegrzaniem, a nas przed udarem słonecznym. Jednocześnie daszek zapewnia odpowiednią ochronę oczu, co jest istotne zwłaszcza dla osób, które nie lubią biegać w okularach przeciwsłonecznych. Czapka z daszkiem do biegania powinna znaleźć się na wyposażeniu każdego, kto lubi trenować nawet w niezbyt sprzyjających warunkach atmosferycznych.

Ciekawe modele dedykowane zarówno mężczyznom, jak i kobietom, można zakupić w sklepie internetowym https://tricentre.pl/pol_m_Bieganie_Akcesoria-biegowe_Czapki-biegowe_Czapki-z-daszkiem-470.html.

Czapka nie tylko na lato

Wydaje się, że czapki z daszkiem do biegania sprawdzają się jedynie w porze letniej, gdy słońce świecy przez niemal cały czas. Tymczasem okazuje się, że będą one idealnym wyborem także na inne pory roku. Wielu biegaczy bardzo chętnie sięga po nie jesienią i wiosną, gdy słońce nie jest co prawda bardzo ostre, jednak już skutecznie utrudnia nam widzenie. Co ciekawe, niektórzy biegacze nie rozstają się z czapkami z daszkiem nawet zimą, zwłaszcza gdy słońce świeci dosyć mocno. Oczywiście, sama czapka z daszkiem do biegania to w chłodne dni za mało, jednak wystarczy naciągnąć na głowę kaptur, aby zapewnić sobie odpowiednią ochronę zarówno przed zimnem, jak i przed słońcem. Okazuje się więc, że dobrze dobrany model może posłużyć nam przez niemalże cały rok, zwłaszcza jeśli nieodpowiednia pogoda nie stanowi dla nas przeciwwskazania do treningu na świeżym powietrzu zamiast w domowym zaciszu bądź na siłowni, na bieżni.

Dodaj komentarz